Оформлення українських документів у країнах ЄС – це свобода!

Військова агресія росії проти України спричинила найбільшу з часів Другої світової війни міграційну кризу. З початку повномасштабної війни, за офіційними даними, за кордон виїхало майже вісім мільйонів українців. Найбільше наших громадян прийняла Польща, Чехія та Німеччина. Близько 4 мільйонів українців у країнах ЄС мають статус тимчасового захисту, який дозволяє їм жити, навчатися, працювати, отримувати соціальну допомогу тощо.

Щоб українці зберегли зв'язок з Батьківщиною та відчували підтримку своєї держави за кордоном, Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Державною міграційною службою та за координації Міністерства закордонних справ налагоджує з державами-членами Європейського Союзу спільну політику забезпечення прав і свобод громадян України, які вимушено переїхали на територію країн-членів ЄC. 

На сьогодні в шістьох містах держав-членів ЄС відкрито відокремлені підрозділи державного підприємства «Документ», де громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном, мають змогу отримати послуги з оформлення українських документів. У містах Варшава, Краків, Гданськ, Вроцлав (Польща), Братислава (Словаччина), Прага (Чехія), а також у місті Стамбул (Туреччина) вже доступні послуги з оформлення та обміну ID-картки або закордонного паспорта. 

Завдяки скоординованим зусиллям вдалося також врегулювати питання обміну українського посвідчення водія за кордоном. Послуга надається у разі зміни персональних даних, закінчення терміну дії посвідчення водія та в разі його пошкодження. 

Важливим практичним кроком інтеграції України до ЄС та проявом солідарності та підтримки стало ухвалення Європейським Парламентом і Радою ЄС спеціальних правил щодо можливості користуватися українськими посвідченнями водія без необхідності його обміну протягом усього періоду перебування під тимчасовим захистом у країнах ЄС.

МВС надалі продовжить створювати умови для зручного й швидкого надання послуг з оформлення документів не тільки в Україні, а й в усьому світі. Активна підтримка українців у країнах ЄС та доступність послуг для наших громадян за кордоном – це свобода!