Контраст
Шрифт
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Кіберполіцейські Харківщини викрили групу осіб у реалізації спиртних напоїв з підробними марками акцизного податку України

clock
31.12.2021 10:44

Зловмисники через мережу Інтернет реалізовували алкогольні напої, в тому числі елітні, без марок акцизного податку та з марками акцизного податку з ознаками підробки. У фігурантів вилучено понад 1 000 пляшок спиртних напоїв  та грошові кошти в розмірі 1,6 млн.грн., отримані від незаконної реалізації підакцизного товару.

Протиправну діяльність  групи осіб припинили співробітники управління протидії кіберзлочинам в Харківській області спільно зі слідчими слідчого управління ГУНП в Харківській області.

  

Встановлено, що 5 чоловіків протягом 2021 року незаконно збували алкогольні напої з  явними ознаками підробки марок акцизного податку України. Зловмисники розповсюджували продукцію за допомогою створених сайтів в мережі Інтернет та магазину. Фігуранти торгували елітним алкоголем без акцизних марок та  з марками акцизного збору з ознаками підробки.

Працівники поліції провели обшуки в оселях фігурантів, торговельних точках та складі. Вилучено комп’ютерну техніку, понад 1 000 пляшок спиртних напоїв  та грошові кошти в розмірі 1,6 млн.грн., отримані від незаконної реалізації підакцизного товару. До проведення обшуків також було залучено працівників полку особливого призначення поліції Харківщини.

Слідчі оперативні дії проводилися в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту, а також  збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного податку, голографічних захисних елементів, підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї, у великому розмірі) Кримінального кодексу  України. Санкція статті передбачає  позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура.

Відділ комунікації поліції Харківської області