Катерина Павліченко: НПУ здійснює переорієнтацію ювенальних та слідчих підрозділів з метою посилення дитиноцентричного підходу
Про це розповіла заступниця міністра внутрішніх справ під час виступу на міжнародній науково-практичній конференції «Захист дитини від насильства та жорстокого поводження: сучасні виклики».
Катерина Павліченко зауважила, що тільки упродовж 2020 року понад 3,5 тисячі дітей постраждали від злочинів, серед яких є тяжкі та особливо тяжкі, тому ключовим аспектом сталого безпекового середовища є створення безпечного середовища для дітей.
«Проблема кібербезпеки, булінг, домашнє насильство, складні життєві обставини, у яких опиняються діти, зумовили необхідність оновлення існуючих підходів та вдосконалення механізмів роботи з дітьми та їх захисту з боку Національної поліції України. Саме тому діяльність підрозділів ювенальної превенції переорієнтовано, їх виведенню в окремий самостійний блок структури Національної поліції, а в Голоному слідчому управлінні створено сектор по роботі зі злочинами проти дітей. Це посилить превенцію та забезпечить якісне розслідування злочинів проти дітей», - наголосила заступниця міністра.
За словами Катерини Павліченко МВС приділяє велику увагу професійній підготовці кадрів, зокрема тих, хто працює у підрозділах з повноваженнями щодо надання допомоги дітям, реагування на порушення їх прав та вчинення насильства. Правоохоронці постійно беруть участь у різноманітних тренінгах, вебінарах, воркшопах та супервізіях. Також МВС у тісному партнерстві з Міністерством освіти і науки впроваджує ініціативу з формування безпечного освітнього середовища, спрямовану на підвищення рівня захисту прав та інтересів дітей, попередження вчинення ними правопорушень та створення дієвої системи превенції в закладах освіти.
«Впевнена, що результати конференції знайдуть своє відображення як у процесі підготовки фахівців, так і в практичній діяльності правоохоронців», - зазначила Катерина Павліченко.