Контраст
Шрифт

Ігор Бондаренко: На виборах 31 жовтня використовуватимуться цифрові інструменти моніторингу правопорушень

clock
27.10.2021 16:28

31 жовтня відбудуться позачергові вибори мера Харкова та проміжні вибори до парламенту - у двох одномандатних виборчих округах в Херсонській і Черкаській областях. Сьогодні, 27 жовтня, під час брифінгу, у Міністерстві внутрішніх справ України представили цифрові інструменти моніторингу правопорядку на виборах.

Зокрема Геоінформаційний аналітичний портал, мобільний додаток Mypol та чат-бот ChesnoControl.

Участь у презентації взяли керівництво МВС України, Нацполіції, ЦВК та представники громадських організацій.

«На виборах 31 жовтня будуть використані цифрові інструменти моніторингу правопорушень. Вони дозволяють громадянам повідомити про факти порушень виборчого процесу та забезпечують моніторинг, який буде цікавий представникам ЗМІ та громадянам. Оскільки прогнозована участь у виборах близько півтора мільйона виборців, це досить суттєва і значна категорія громадян, які зможуть користуватися цими інструменти», - зазначив заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондарено.

Геоінформаційний аналітичний портал МВС України дозволяє з будь-якої точки у режимі 24/7 відслідковувати стан громадської безпеки, отримувати аналітику щодо забезпечення правопорядку на виборчих дільницях та в округах, вчасно реагувати на правопорушення.

Портал дає можливість в режимі реального часу вести моніторинг адміністративних, кримінальних правопорушень, інших подій, що порушують виборчий процес.

Під час заходу громадська організація «Рух Чесно» презентувала чат-бот для моніторингу правопорушень, роботу якого буде випробувано під час виборів мера 31 жовтня у Харкові та до парламенту у двох одномандатних виборчих округах в Херсонській і Черкаській областях.

Чат-бот ChesnoControl розроблено на платформі Telegram. У ньому систематизовані й класифіковані типові порушення, які трапляються під час виборів. Усі повідомлення про правопорушення надходитимуть до центру обробки даних у Нацполіції, звідки вони передаватимуться на місця для оперативного реагування.

Повідомити про правопорушення під час виборів та здійснити швидкий виклик поліції у разі екстреної ситуації можна також за допомогою мобільного додатка «MyPol». Після натискання червоної кнопки SOS поліція прибуде негайно. У розділі «Правопорушення» є змога залишити інформаційне повідомлення про порушення на виборчій дільниці.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького

Схожі матеріали
Діяльність