До Міжнародного дня миротворців ООН: Спогади військовослужбовців Навчального центру НГУ, які захищали мир під час місії ООН

clock
29.05.2021 09:54

У 2002 році Генеральна Асамблея оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців, проведення якого ініціювала Українська Асоціація Миротворців. Ця дата покликана віддати шану самопожертві та відданості миротворців, які несуть службу по всьому світу.

Миротворчі війська ще називають «блакитними касками», які є нерегулярною армією ООН. Миротворчі місії запобігають масовим злодіянням, рятують життя та створюють основи для побудови світу. На сьогодні миротворчі операції вирішують завдання відбудови країн, які опинилися на межі краху в результаті тривалих конфліктів.

За 70 років під прапором ООН пройшли службу понад 1 мільйон осіб. За всю історію існування миротворчих сил ООН понад три тисячі «блакитних касок» віддали своє життя в ім’я миру.

В День миротворця вітають самовідданих і мужніх хлопців, які виводять мирних жителів з небезпечних бойових точок. Окрім іншого, «блакитні каски» докладають усіх зусиль, щоб врегулювати конфлікти мирним шляхом, слідкують за втіленням у життя мирних угод, сприяють вирішенню кризових ситуацій, відновленню економіки після руйнувань та у створенні державних структур.

Михайло Петриляк розпочинав свою військову кар’єру в лавах Національної гвардії України у Навчальному центрі НГУ з 2005 року. До того ще рік був на строковій службі та чотири навчався в академії Нацгвардії.

Неодноразово брав участь у миротворчих місіях ООН. Зокрема, у 2007 році – миротворча місія у Косово в складі миротворчого підрозділу України, з 2010 року по 2018 роки – Південний Судан, де був нагороджений подякою-сертифікатом від головного комісара поліції в місії ООН Південного Судану.

У 2014 Михайло Петриляк брав участь у виконанні службово-бойових завдань у районі проведення ООС на сході України, проявивши мужність, сміливість та патріотизм.

4 серпня 2019 року підполковник Михайло Петриляк увійшов до складу міжнародної операції ООН з підтримання миру і безпеки у Республіці Південний Судан.

Головний сержант взводу старший прапорщик Анатолій Андрієнко не на словах знає про миротворчу місію. Протягом 2005-2006 років проходив службу у Косово, будучи на посаді патрульного 1 оперативного взводу спеціального миротворчого підрозділу.

«Я патріот своєї країни, але з метою підтримання престижу своєї держави та підтримки іноземних колег я став миротворцем. Найбільше хвилювання я переживав, коли ми поверталися додому, потрапивши в турбулентність, ми всі переживали острах, адже кожен із нас був сповнений бажанням повернутися до рідних та близьких, на рідну землю», – поділився старший прапорщик Анатолій Андрієнко.
Полковник Олександр Демчук, який займав посаду заступника начальника Навчального центру НГУ, став першим миротворцем до нової місії для України від МВС з підтримання миру і безпеки в Аб’єй.

Для українських військових миротворчі місії – це не лише хороша можливість отримати міжнародний досвід, а також нагода проявити свою високо кваліфікованість та професіоналізм, показавши, що в нашій країні готують професіоналів.

Вітаємо миротворців із професійним святом! Нехай здобутий досвід стане правильним орієнтиром на шляху виконання найважливішої місії – творити добро та забезпечувати міжнародний мир!

Група інформації і комунікації НЦ НГУ

Схожі матеріали