Боротьба з незаконним обігом підакцизної продукції: поліція відкрила 249 кримінальних проваджень

clock
21.12.2021 09:48

Починаючи з листопада цього року, за координації співробітників Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України проводяться відпрацювання нелегального ринку обігу підакцизної продукції. За фактами незаконного обігу тютюнової та алкогольної продукції, а також протиправного обігу палива протягом листопада-грудня 2021 року відкрито 249 кримінальних проваджень.

Національною поліцією (ДСР, ДПП, підрозділами превентивної діяльності ГУНП в областях та м. Києві) у взаємодії з іншими державними контролюючими органами впроваджуються нові методи роботи, які не блокують діяльність законних підприємств та не перешкоджають їхній господарській діяльності. Діяльність правоохоронців  спрямована на забезпечення повноти нарахування, сплати податків та визначення реальних обсягів виробництва.

У взаємодії з Державною податковою службою розпочато проведення контролю за обсягами реалізації пального зі складів одного з найбільших операторів ринку нафтопродуктів. Також проводяться фактичні перевірки на 2-х виробництвах тютюнової продукції та 2-х спиртових заводах.

У рамках боротьби з протиправним обігом фальсифікованої алкогольної та тютюнової продукції поліцейські здійснили перевірку понад 140 тисяч суб’єктів господарювання. У результаті було виявлено та вилучено понад 36о тисяч літрів готової алкогольної продукції, майже 160 тисяч етилового спирту, більше 1 мільйона 700 тисяч пачок цигарок різних марок, а також понад 500 кілограмів фальсифікованого тютюну.

В рамках відпрацювання поліцейські склали 6915 адміністративних протоколів, було відкрито 178 кримінальних проваджень.

В ході проведених оперативно-профілактичних заходів 27 особам повідомлено про підозру у вчиненні  кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 3 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та ч.2, ч.3 ст. 28, ч.1, ч.3  ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України.

На порушників Кодексу України про адміністративні правопорушення судом можуть бути накладені штрафні санкції від 17 до 34 тисяч гривень, у разі доведення провини у вчиненні кримінального правопорушення  - позбавлення волі на строк від 3-х до 7-ми років. Окрім того, продукція, транспортні засоби та спецобладнання в подальшому можуть бути конфісковані судом.

Також з листопада 2021 року поліція проводить масштабні заходи з протидії правопорушенням у сфері незаконного обігу пального.

Правоохоронці вже перевірили більше 4 тисяч об’єктів та припинили діяльність 321 нелегальних АЗС. В ході заходів вилучено майже 11 тонн нелегального пального та майже 600 одиниць спеціалізованого обладнання для зберігання і переміщення вартістю 43 мільйони гривень, а також автоцистерн на суму 89 мільйонів гривень. За період відпрацювань поліція склала більше 2 тисяч адміністративних протоколів та відкрито 71 кримінальне провадження за декількома статтями Кримінального кодексу:

- ст. 204. Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів;

- ст. 366. Службове підроблення;

- ст. 364. Зловживання владою або службовим становищем.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України

 

Схожі матеріали