Контраст
Шрифт

Запорізькі поліцейські пройшли навчання щодо ідентифікації осіб, загиблих унаслідок стихійних лих та катастроф

clock
06.12.2023 17:00

Заняття у Великій Британії для українських поліцейських із 12 прифронтових міст проводили представники Інтерполу із 30-річним досвідом роботи, які безпосередньо працювали на місцях падіння Малайзійського «Боїнгу», розкопках масових поховань у Боснії. Іноземні фахівці вже тривалий час передають практичні навички правоохоронцям багатьох країн. 

Упродовж п’яти днів у Моретон-ін-Марші навчання проходив спеціаліст-криміналіст відділення поліції №2 Запорізького районного управління поліції Михайло Ткаченко. 

Під керівництвом іноземних колег на конкретних прикладах терористичних актів та надзвичайних подій українські поліцейські дізнались про критерії, за якими слід ідентифікувати померлого, опанували порядок фіксації та вилучення доказової бази на місцях катастроф, масових поховань тощо. Вивчили процедуру збору та порівняння даних про зниклих людей, а також посмертного дослідження трупів і людських останків.

Отримані теоретичні знання учасники тренінгу відпрацьовували на спеціально облаштованих локаціях поліцейського коледжу – у морзі, кладовищі, місцях завалів. Умови максимально наближені до реальних. 

Наприкінці організатори влаштували гостям з України обзорну екскурсію в Оксфордському університеті.

Завершальним етапом курсу став іспит на ефективне застосування здобутих навичок.

Отриманні знання покращать результати розслідування воєнних злочинів, а міжнародний досвід допоможе українським спеціалістам-криміналістам в ідентифікації тіл загиблих на місцях обстрілів та масових поховань.

Національна поліція України

Схожі матеріали