З початку року прикордонники відмовили у пропуску близько 7200 тисяч осіб, які намагалися виїхати за системою «Шлях»

clock
09.08.2023 16:30

Державна прикордонна служба України продовжує вживати заходів, щоб унеможливити зловживання системою «Шлях» для незаконного виїзду за кордон військовозобов’язаних чоловіків.

Упродовж липня під час прикордонного контролю більш як 700 громадянам України, котрі їхали як водії суб’єктів господарювання, було обґрунтовано відмовлено у виїзді за межі України. 

А загалом, з початку цього року прикордонники відмовили у пропуску близько 7200 тисяч осіб, які намагалися виїхати за кордон через систему «Шлях» не маючи для цього достатніх підстав.

Держприкордонслужба зафіксувала, один відсоток осіб, які з початку 2023 року виїхали по системі «Шлях», не повернулися в Україну після завершення визначеного 60-денного терміну перебування за кордоном. Стосовно суб’єктів господарювання, які «гублять» водіїв, вживаються відповідні санкції.

Так, минулого місяця за інформацією Держприкордонслужби Укртрансбезпека припинила доступ до системи Шлях 13 ліцензіатам. Разом з тим, оперативні підрозділи Держприкордонслужби у взаємодії з іншими правоохоронними органами викривають злочинні схеми організації незаконного виїзду військовозобов’язаних під виглядом перевізників чи волонтерів.

Зазначимо, що така діяльність є кримінальною. За незаконне переправлення осіб через державний кордон України статтею 332 Кримінального Кодексу України передбачено позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років, а за певних обставин і до дев’яти років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, нещодавно оперативники Чернігівського прикордонного загону припинили діяльність злочинного угруповання, яке, використовуючи систему «Шлях», організувало незаконне переправлення через державний кордон «ухилянтів» від мобілізації.

Правоохоронці встановили, що мешканці Чернігова, під прикриттям діяльності мережі підприємств які надавали послуги з міжнародних перевезень, знаходили «клієнтів» серед чоловіків призовного віку, яких вносили до системи «Шлях» в якості водіїв автобусів закордонного прямування.

Вартість такої «втечі» за кордон становила 3 тис. доларів США.
Під час санкціонованих обшуків на 15 об’єктах в межах столиці України та Чернігівської області, було вилучено іноземну валюту, банківські картки, внутрішню документацію підприємств, офісну техніку, мобільні телефони та сім-картки, чорнову «бухгалтерію».

За організацію та незаконне переправлення осіб через державний кордон України, двом чернігівцям оголосили підозру за ч. 2 ст. 332 кримінального кодексу.

«Бізнесменам» загрожує позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років.

Державна прикордонна служба України

Схожі матеріали