«Возз’єднати Україну»: Нацполіція запустила новий мобільний додаток із пошуку зниклих дітей

clock
06.04.2023 17:17

Сьогодні, 6 квітня, в Медіацентр Україна-Укрінформ заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич презентував мобільний застосунок «Reunite Ukraine».

У ході презентації заступник Голови Національної поліції України розповів, що мобільний додаток є складовою механізму комплексної системи пошуку зниклих дітей, з урахуванням потреб нашої країни в умовах війни:

«Це універсальний інструмент пошуку дітей, з якими втрачено зв’язок, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, були змушені виїхати за межі України або незаконно депортовані до російської федерації, білорусі чи тимчасово окупованих територій України».

Мобільний додаток розроблено у співпраці з американською приватною компанією «Find My Parent», основною метою діяльності якої є розширення можливостей людей у всьому світі щодо пошуку та відновлення зв’язків зі своїми сім’ями за допомогою технологій штучного інтелекту.

Водночас головна виконавча директорка та співзасновниця компанії "Find My Parent" Деніель Доура зазначила:

«За допомогою технологій ми можемо зробити так, аби діти об’єдналися зі своїми родинами швидко та ефективно. Ми розробили колективний додаток, тобто додаток, яким можуть користуватися багато людей для такої потреби, як повернення дітей в Україну. Адже діти є уразливою категорією населення, які можуть більше страждати від торгівлі людьми та навіть сексуальної експлуатації».

Олександр Фацевич додав, що крім членів сімей у додатку можуть зареєструватися небайдужі люди та передати відому їм інформацію про українських дітей, які перебувають у російській федерації чи на окупованих територія і відвідують там школи, дитсадки тощо.

«Якщо ми розшукаємо хоч одну дитину, возз’єднаємо хоча б одну сім’ю – це вже маленька перемога. Тому цей додаток ми використовуватимемо як ще один інструмент пошуку дітей, яких війна розлучила з рідними», - наголосив заступник Голови Національної поліції України.

Як це працює:

1. Завантажте безкоштовний додаток "Reunite Ukraine" в App Store або Google Play.

2. Створіть профіль, додавши інформацію та фотографії про себе та свою родину, зокрема тієї особи, яка розшукується. Чим більше інформації завантажується, тим ефективнішим є пошук.

3. Технологія штучного інтелекту Reunite Ukraine порівняє ваші дані із даними членів вашої родини, коли вони також створять профілі.

4. У разі збігу інформації між двома профілями працівники поліції здійснюють їхню перевірку.

5. Особи, дані яких збігаються в додатку та перевірені поліцією, отримують сповіщення та дають згоду на обмін повідомленнями.

6. Тепер ви можете швидко возз’єднатися зі своїми близькими, де б ви не були.

Національна поліція України

Схожі матеріали