Контраст
Шрифт

Викладач-геолог Іван Книш став прикордонником і отримав позивний «Професор»

clock
11.02.2023 14:55

Кілька місяців військовослужбовець у складі свого підрозділу охороняв північні кордони нашої держави, а згодом вирушив на Схід країни, де понад три місяці виконував завдання на Донецькому напрямі.

«Я не чекав повістки, а одразу прибув у військкомат. Ні хвилини не вагався й чітко усвідомлював, що братиму участь у воєнних діях, тому був готовий до цього», - ділиться прикордонник.

До початку повномасштабного вторгнення рф чоловік майже 20 років працював викладачем геологічного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, звідси і походить його позивний «Професор».

«Одного разу, перебуваючи на «нулі», відбувся обстріл наших позицій, де ми спільно з військовослужбовцями ЗСУ тримали оборону. Під час тривалого бою з окупантами армійці зазнали певних втрат і я взяв на себе командування. Із побратимами ми відбили ворожу атаку, знищили піхоту противника й евакуювали поранених. Понад добу я виконував функції старшого на позиції, доки не прибула заміна», - згадує прикордонник.

Зараз Іван проходить службу на Львівщині в одному з прикордонних підрозділів. Вирішив опанувати нову для себе професію – кінологію. Проте, понад усе мріє, щоб Україна перемогла й що він повернеться до буденного життя та до своїх студентів.

За особисту мужність і самовідданість, виявленні у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Указом Президента України прикордонника Івана Книша нагороджено орденом «За мужність» ІІІ-го ступеня.

Державна прикордонна служба України

Схожі матеріали
Діяльність