В українців на руках може бути від мільйона до п’яти мільйонів одиниць трофейної зброї, - Ігор Клименко

clock
13.04.2024 14:00

Про це Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заявив в ексклюзивному інтерв’ю Національному телемарафону «Єдині новини».

Міністр внутрішніх справ відзначив, що це не короткоствольна зброя,  а автоматична, також гранати, міни й інша більш серйозна зброя.
  
«У держави є кілька функцій не допустити, щоб ця зброя перетнула  кордон, тому жодна одиниця зброї цей кордон не переїхала і не пронеслась», - підкреслив Ігор Клименко. 

Продовжуючи тему недопущення перевезення зброї через кордон із ЄС, Міністр внутрішніх справ розповів, що такий результат – це якісна робота прикордонної служби, робота блокпостів – окремо з поліцейськими  та прикордонниками, з поліцейськими та нацгвардійцями. Зокрема й спільно зі  Збройними Силами в районах бойових дій, які на багатьох сотнях блокпостів перевіряють автомобільний транспорт. 

«Ми також акцентуємо увагу на активній профілактичній роботі: виявляємо схрони, проводимо оперативні заходи, які дозволять нам встановити, хто хоче продати цю зброю. Але є ще одна проблема – люди хочуть продавати цю зброю, і це не завжди військові. Ця проблема була після всіх війн, коли звичайна людина намагається  прикопати щось. Насправді це проблема для всієї держави, бо це більш смертоносна зброя», - наголосив Ігор Клименко.

Він також додав, що зазначену  проблему МВС не буде замовчувати. Верховна Рада в першому читанні вже прийняла та проголосувала закон про так звану трофейну зброю. Він передбачає, що протягом 90 днів після закінчення війни – закінчення режиму воєнного стану, ця зброя має бути здана до органів Національної поліції. Але зараз під час війни, коли закон вступить в силу, кожен хто має на руках таку зброю, має зареєструвати її в органах поліції, після чого зброю повертають громадянину до закінчення воєнного стану. 

«Головне - взяти цю зброю на облік», - наголосив Ігор Клименко.

Дивіться повне інтервʼю за посиланням.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали