Контраст
Шрифт

Укладали фіктивні шлюби для незаконного виїзду за кордон

clock
16.11.2023 19:40

На Одещині оперативники Одеського прикордонного загону викрили канал нелегального виїзду чоловіків за межі України. Цього разу шахрайська схема ґрунтувалась на укладанні фіктивних шлюбів.

Правоохоронці встановили, що організатором переправлення за кордон потенційних призовників є 34-річна жителька Одещини. Вона особисто підшукувала чоловіків, які хочуть уникнути мобілізації та виїхати з країни, але обмежені в такому праві.

Зловмисниця пропонувала їм укласти шлюб із жінками з інвалідністю для перетину державного кордону у статусі «супроводжуючої особи».

«Сваха» за 4500 доларів США обіцяла підшукати «наречених» з потрібною групою інвалідністю. Таке «шлюбне агентство» функціонувало по всій території України, пропонуючи жінкам з інвалідністю віком від 18 до 57 років заробити «легкі гроші».

Організаторку злочинної схеми затримали на гарячому під час отримання коштів за одруження однієї з пар.

За результатами санкціонованих обшуків у домоволодіннях та транспортних засобах зловмисників було виявлено та вилучено оригінали та копії паспортних документів, свідоцтва про шлюб і розірвання шлюбу, шлюбні договори, посвідчення про інвалідність, висновки МСЕК та ВЛК про надання інвалідності.

Наразі організаторці «шлюбного агентства» та «дружині» з інвалідністю оголошено про підозру у вчиненні злочинну за ч.3 ст. 332 Кримінального кодексу України.

Незаконну схему викрито за оперативною інформацією прикордонників Одеського загону спільно зі співробітниками управління стратегічних розслідування Нацполіції за процесуального керівництва Малиновської окружної прокуратури міста Одеси.

Державна прикордонна служба України

Схожі матеріали
Діяльність