У Києві вдруге судитимуть чоловіка за домашнє насильство відносно своєї дружини
Зловмисник неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а також засуджувався до одного року позбавлення волі з іспитовим терміном. Наразі слідчі завершили досудове розслідування. Чоловіку загрожує до двох років ув’язнення.
На початку листопада до Дніпровського управління поліції надійшла заява від місцевої мешканки про те, що чоловік продовжує вчиняти відносно неї домашнє насильство. Жінка розповіла, що він ображає її лайкою, принижує, а також погрожує побиттям.
Як розповів начальник сектору з протидії домашньому насильству Дніпровського управління поліції Владислав Близнюк, правоохоронці неодноразово притягували 49-річного кривдника до адміністративної відповідальності за протиправні дії, а в липні поточного року суд засудив його до одного року позбавлення волі умовно:
«Чоловік сплачував штрафи, а також відбував адміністративні арешти, але свою поведінку не змінив. Маючи непогашену судимість та перебуваючи на іспитовому терміні, порушник продовжив вчиняти домашнє насильство відносно дружини. Ми зібрали необхідну інформацію та передали слідчим, які розпочали кримінальне провадження за статтею 126–1 Кримінального кодексу України — домашнє насильство. Під процесуальним керівництвом Дніпровської окружної прокуратури міста Києва слідчі повідомили зловмиснику про підозру у вчиненні злочину».
Днями правоохоронці завершили досудове розслідування та скерували матеріали кримінального провадження разом з обвинувальним актом до суду для розгляду справи по суті. За скоєне киянину загрожує до двох років позбавлення волі.
Нагадаємо, що в Україні стартувала кампанія «16 днів проти насильства». Щорічно вона проходить з 25 листопада по 10 грудня. Основна її мета – привернення уваги до проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження, підвищення рівня обізнаності громадян щодо форм насильства, алгоритми дії для потерпілих, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок та чоловіків.
Зокрема вчора, 27 листопада у Києві стартувала публічна дискусія «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство» за участі Першої леді України Олени Зеленської.
А 26 листопада в місті Ірпінь на Київщині пройшов забіг «Аcting for survivors» приурочений до Міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства», як солідарний прояв небайдужості до постраждалих, які пережили або й досі перебувають в стані насильства. У ньому взяли участь понад одна тисяча учасників.
Домашнє насильство може довго маскуватися, ховатися та підлаштовуватися під обставини. Та якщо людина зіштовхується з кривдою, у її поведінці майже завжди можна помітити червоні прапорці. Кілька аспектів, на які варто звертати увагу:
Фізичне насильство
Постраждалі можуть з'являтися з синцями чи ранами, мати запалені очі, носити закритий одяг, здригатися у відповідь на рухи
Економічне насильство
Постраждалі змушені випрошувати гроші, звітувати чеками за всі покупки, питати дозволу на свої дії
Психологічне насильство
Постраждалі повинні постійно бути на зв’язку з партнером/-кою або родичами, звітувати за кожен свій крок. Постійно перевіряють телефон, бояться самостійно приймати навіть найменші рішення. Можуть мати панічні атаки, перепади настрою, бути пригніченими та обмежувати соціальні контакти
Сексуальне насильство
Постраждалі можуть мати синці на тілі, впадати в депресивні та апатичні стани, не сприймати власне тіло та сексуальність, або ж навпаки неочікувано яскраво почати її проявляти. Здригатися у відповідь на рухи або питання
Як розпізнати кожен із видів насильства, розповідаємо у інфокартках?
Звернутися по допомогу можна на гарячу лінію 15–47
Повідомити про ситуацію можна поліції за номером 102 або мобільній бригаді соціально-психологічної допомоги
Більше контактів на сайті МВС тут
Національна поліція України