У ДСНС відбулася зустріч із представниками делегації Федеративної Республіки Німеччина
Керівництво Державної служби України з надзвичайних ситуацій зустрілося з представниками Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку ФНР, представниками Посольства ФРН в Україні та Німецького товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Захід пройшов на базі одного зі столичних підрозділів ДСНС, де міжнародні колеги оглянули матеріально-технічні засоби, передані в рамках співробітництва з GIZ. Зокрема, міжнародним партнерам продемонстрували роботу робототехніки та робототехнічних комплексів, що залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Також вони поспілкувалися з операторами роботизованих систем, які пройшли навчання в рамках проєкту «Підтримка державного та муніципального управління надзвичайними ситуаціями в Україні». Особливу увагу приділили використанню новітніх технологій – безпілотників та робототехніки, що дозволяють зменшити ризики для рятувальників.
Варто зазначити, що серед операторів роботизованих систем є жінки, які також пройшли спеціальне навчання та працюватимуть на місцях ліквідації надзвичайних ситуацій. Як зазначив заступник Голови ДСНС України Роман Примуш, завдяки кваліфікованим фахівцям і сучасним технологіям рятувальні операції будуть ще ефективнішими та безпечнішими.
«Завдяки цій техніці можна дистанційно проводити операції в умовах підвищеної небезпеки, знижуючи ризик для життя надзвичайників. Безпілотники допомагають оцінювати ситуацію, координувати дії та фіксувати ключові етапи ліквідації наслідків обстрілів чи інших надзвичайних ситуацій. А роботизована техніка дозволяє виконувати складні завдання на безпечній відстані, що особливо актуально під час ліквідації наслідків ворожих атак. Сучасні технології допомагають рятувальникам діяти швидше, точніше та зберігати життя, що є пріоритетом у їхній роботі», – наголосив він.
У рамках візиту представники делегації також ознайомилися з пілотним проєктом створення пожежного роботизованого підрозділу на базі однієї із пожежно-рятувальних частин ДСНС, з метою вивчення досвіду України в розвитку напрямку використання безпілотних систем і робототехніки для підвищення ефективності рятувальних операцій.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій