«Техніка, що рятує»: ДСНС показали як працює сучасна пожежна автоцистерна

clock
20.11.2024 14:30

Основною одиницею автопарку будь-якого пожежно-рятувального підрозділу є пожежна автоцистерна – найпоширеніший вид пожежного автомобіля. Ця машина завжди є в розрахунку рятувальників, які прибувають на місце ліквідації наслідків надзвичайної події – наприклад, пожежі, ДТП, ворожих «прильотів».Про сучасну пожежну автоцистерну ДСНС розповіли у новому випуску відеопроєкту «Техніка, що рятує».

Авто укомплектоване обладнанням та інструментами, необхідними для якнайшвидшої та найефективнішої ліквідації наслідків надзвичайної події. Вага машини – 16 т. І, як діляться рятувальники, це - 16 тонн «родзинок» із допомоги в порятунку людей та ліквідації надзвичайних ситуацій природного й техногенного характерів.Попри габарити, техніка є маневреною і простою у кермуванні, має хорошу прохідність як в умовах міста, так і в сільській місцевості.

Автоцистерна містить сім відсіків, у кожному з яких зберігається певний вид інструментарію. Також є резервуар на 3 т води – залежно від інтенсивності подачі її вистачає на 5-7 хвилин роботи вогнеборців. Якщо пожежа масштабна, одночасно з початком гасіння загорання відбувається підключення до зовнішнього водозабору. Тому громадянам важливо пам’ятати: коли бачите люки з надписами ПГ (пожежний гідрант), у жодному разі не можна їх блокувати, закидати сміттям чи паркуватися там!

Серед обладнання, яке знаходиться в автоцистерні, - аварійно-рятувальні, шанцеві, механічні, пневматичні та гідравлічні інструменти. Зокрема, це – розтискач, різак і таран. Є також бензоріз й електропила, перфоратор, болгарка, ножиці для перерізування електропроводів, молот, штурмова сокира. Усе це потрібно для відкриття дверей, деблокування людей, прибирання завалів чи розчищення дороги від повалених дерев тощо.

Крім того, машина оснащена жорсткими та м’якими ношами для перенесення потерпілих у разі потреби та вогнегасниками для ліквідації невеликих займань, на кшталт загорань у будинкових електрощитових.

Окремо у відсіках автоцистерни розміщуються магістральні пожежні рукави – необхідний атрибут будь-якого пожежного автомобіля, та лафетний ствол, який може подавати воду від 20 л/с до 40 л/с, змінювати струмінь і використовується для гасіння масштабних пожеж, коли ручними пожежними стволами складно ліквідувати займання. Поруч з ним знаходяться розгалуження, різнотипні перехідні головки та гідроелеватор для забору води із зовнішнього вододжерела на великій відстані від авто.

Також є ствол високого тиску або ж «ствол першої допомоги» із котушкою, що подає воду на 10-12 м і дає змогу розпочати роботу одночасно з прибуттям на місце події.

Будь-яка машина має «серце» - двигун. А пожежна автоцистерна, за словами самих вогнеборців, має два «серця» - двигун і насос. Продуктивність насосу в автоцистерні становить 50 л/с, його функціонал автоматизований і зрозумілий у користуванні. Він забезпечує як подачу води, так і заправляння з пожежного гідранта, з водоймища, використовуючи водозбірний рукав – «штани». До функцій насоса належить і змішування піноутворювача з водою, далі вже через генератор піни різної кратності піна подається для гасіння.

Для роботи у темний час доби на автоцистерні встановлена спеціальна освітлювальна щогла.

Деталі - у відео.

ДСНС України

 

Схожі матеріали