Слідчі Нацполіції припинили діяльність транснаціонального хакерського угруповання «LockBit» в Україні

clock
21.02.2024 15:00

Ця злочинна кіберорганізація вважається найавторитетнішою у світі вимагачів і з 2019 року здійснила понад три тисячі кібератак на інфраструктуру приватного сектору США та Європи зі збитками на мільярди євро.

На національному рівні спецоперація проходила за участі слідчих Головного слідчого управління Нацполіції, кіберфахівців Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора, на міжнародному — за координації Європолу.

Хакери надавали своє вірусне програмне забезпечення та інфраструктуру як послугу афілійованим особам в країнах західної Європи, які шифрували дані жертви, погрожували їм витоком інформації та вимагали викуп. Отримавши кошти, розподіляли їх між основною командою «LockBit» і афілійованими особами, які отримували до 75% злочинного прибутку.

В Україні злочинців представляли батько і син, від дій яких постраждали фізичні особи, підприємства, державні установи та заклади охорони здоров‘я у Франції.

Слідчі Нацполіції провели ряд обшуків за місцями проживання хакерів у Тернополі, у ході яких було вилучено мобільні телефони й комп’ютерну техніку, які використовувались в протиправній діяльності.

У результаті було заблоковано понад 200 пов‘язаних зі злочинною діяльністю криптовалютних рахунків і видалено 34 сервери у Нідерландах, Німеччині, Фінляндії, Франції, Швейцарії, Австралії, США та Великобританії. Це дозволило блокувати діяльність основної хакерської платформи та іншої злочинної критичної інфраструктури.

Дані слідчі дії було проведено на запит міжнародної правової допомоги від компетентних органів Франції у межах міжнародної робочої групи «Операція Кронос», до якої залучені компетентні правоохоронні органи Франції, Німеччини, Нідерландів, Швеції, Австралії, Канади, Японії, Сполученого Королівства Великої Британії, США, Швейцарії, Фінляндії, Польщі та Нової Зеландії.

Національна поліція України

Схожі матеріали