Розстріляні росією: львів’янин Павло Митюк потрапив у засідку росіян під Ізюмом, яка стала для нього фатальною

clock
27.10.2023 17:25

24-річний рудоволосий Павло Митюк з багатодітної родини був найстаршим сином, захоплювався спортом, ходив до церкви у Львові, а у 2019 році одружився. Служити у лавах Національної гвардії України хлопець почав ще до повномасштабного вторгнення. Він був у складі кінологічної групи, однак постійно мріяв стати спецпризначенцем. 

Зранку 24 лютого 2022 року Павло, дізнавшись про початок війни, зібрав речі і попрощався з дружиною та 9-місячним сином.

“Він сказав, що це не навчальна тривога. Тому зібрав речі, я допомогла чоловіку їх загрузити в авто і він поїхав на роботу”, - згадує дружина Дарина.

Після того молода родина бачилась раз, адже Павло постійно був на завданнях. Від побратимів чоловіка Дарина знала, що її Павло був на Київщині при деокупації, а згодом і на Харківщині.

Хлопець постійно хотів стати спецпризначенцем. Для цього він постійно читав літературу, тренувався, вивчав специфіку і робив усе, аби потрапити до кращих. 12 травня 2022 року перебуваючи під Ізюмом на Харківщині, Павло у складі снайперської групи вирушив на бойове завдання.

“Ми знали, де розташована техніка росіян і отримали завдання - ліквідувати їх. З нами поїхав і Павло, він сидів зверху на пікапі. Ми проїхали блокпост, а потім в мить почули вистріли. Виявилось, що це була засідка, а військовослужбовці в українській формі - перевдягнуті росіяни”, - згадує командир Павла.

Куля прилетіла в голову Павла, він загинув одразу. Всі інші хлопці, які були з ним в авто - травмовані, але вижили. 

“Усі хлопці, окрім Павла, були трьохсотими. Потім ми бачили його тіло біля автівки, яка горіла. Росіяни зняли з нього все, що було, а це і амуніція, і одяг. Вони навіть після смерті людини поводять себе цинічно. Через якийсь час нам вдалося забрати його тіло”, - розповів побратим.

Востаннє рідні Павла чули на день матері, який був напередодні його загибелі. У нього залишились батьки, шестеро братів і сестер, а також дружина з маленьким сином Ярославом.

Історію нацгвардійця Павла Митюка дивіться у проєкті “Розстріляні росією” від Міністерства внутрішніх справ України.

 

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали