«Росіяни приносять лише розруху»: нацгвардієць з позивним Кіндер розповів про бої на Донеччині та звільнення Херсонщини
До повномасштабного вторгнення нацгвардієць Андрій на псевдо Кіндер кілька років працював за кордоном. Повернувшись додому влаштовувався на роботу на одне з промислових підприємств міста, а 24 лютого із вже зібраними речами був у військкоматі.
Чоловік народився та виріс у Кривому Розі, пройшов строкову службу у лавах Збройних Сил України та продовжив свій шлях у рядах Державтоінспекції, де прослужив більш як 10 років.
Ще з дитинства Андрій займається спортом та має звання кандидата в майстри спорту з плавання. З початком Антитерористичної операції у 2014-му році був на ротаціях на сході України, тому вже знав, що таке бойові дії.
26 лютого 2022 року Кіндер вже був у стрілецькому батальйоні Криворізької бригади Національної гвардії. Перед ротацією на Донеччину військовий разом з побратимами пройшов кількатижневу підготовку.
«Окрему подяку хочу висловити нашим інструкторам, які займалися підготовкою особового складу від самого початку. Це справжні «рейнджери». Усі знання, які вони нам дали, врятували нам життя», – відзначає Андрій.
Військовий розповідає, що в кінці квітня 2022 року, він разом із побратимами приїхав під Новомихайлівку, що на Донеччині. Однак те, що там було – це лише розруха, яку принесли росіяни:
«Постійний свист снарядів над головою, палаючі будинки місцевого населення, розбиті дитячий садочок та ігровий майданчик, на якому ще не так давно гралися діти… Наша лінія оборони була розгорнута на кілька десятків метрів і ми тримали її разом з бійцями Збройних Сил. За день могли нарахувати до 300 «прильотів» із різних видів озброєння. Коли ми пересувалися між позиціями, сліди від ворожих снарядів були майже на кожному кроці».
Під час одного з чергових обстрілів гвардієць отримав осколкове поранення. Після того, як йому надали медичну допомогу, чоловік повернувся на свою позицію.
«Досвід, отриманий в Новомихайлівці, дуже допоміг під час наступальних дій в Херсонській області – ми знали тактику, вміли користуватися зброєю та були готові до будь-яких ситуацій», – говорить Кіндер.
Підрозділ, в якому проходить службу гвардієць, брав участь у штурмі таких населених пунктів як Дудчани та Милове, у яких російські війська облаштовували свої командні пункти та склади. Співслужбовці Андрія вважають штурм Дудчан надзвичайно зухвалим – гвардійці зайшли у населений пункт коли противник цього не очікував та, злякавшись, просто втік.
«Я не зміг би собі пробачити, залишаючись осторонь. Це наша земля, тут живуть наші сім’ї й ми повинні їх захищати», – наголошує військовий.
Національна гвардія України
