Реабілітація через спорт: поранені бійці системи МВС опанували катання на адаптивних лижах
У Голосіївському парку Києва відбувся захід, на якому бійці Нацгвардії та Національної поліції, що проходять реабілітацію після поранень, мали змогу покататися на адаптивних лижах. Це спеціальні крісла, що дозволяють людям з інвалідністю займатися зимовими видами спорту. Захід відбувся в рамках програми Президента України «Активні парки».
Реабілітація військових залишається одним з пріоритетів Міністерства внутрішніх справ України. Для підтримки захисників, які отримали поранення під час служби, постійно організовують спортивні заходи, що сприяють фізичному та психологічному відновленню.
«Сьогодні перша спроба адаптувати наших хлопців через зимовий вид спорту. Раніше у нас були заняття в басейні, теніс, біг, а зараз маємо перший досвід зимових тренувань. Я бачу ці обличчя, і це для нас велике враження — як вони адаптуються. І найголовніше, що вони готові не тільки фізично, а й ментально. Для них це нові враження, а для нас головне — їхні усмішки», - зазначила директорка Департаменту соціального захисту МВС України Інесса Платонова.
Опановувати новий вид спорту бійцям допомагали досвідчені фахівці, які пройшли навчання у міжнародних експертів. Адаптивні лижі – це спеціальні крісла, яким управляють за допомогою спеціальних милиць. Хлопці чудово справлялися зі спусками та охоче ділились своїми враженнями.
Один із перших, хто протестував спорядження та відкрив для себе новий вид спорту, став нацгвардієць полку «Азов» Максим, з позивним «Ланос». Виконуючи бойові завдання на початку грудня, він отримав поранення на Торецькому напрямку, втративши обидві нижні кінцівки.
«Коли з’їхав перші пару метрів, було трохи страшно. Але згодом звик і відчув контроль. Дуже сподобалось, я прямо у захваті. Коли з'їжджав з гори, у мене навіть зникли фантомні болі. Хочу й надалі займатися цим видом спорту», — поділився своїми враженнями Максим.
Серед охочих — нацгвардієць Дмитро, з позивним «Старий». Дмитро втратив кінцівки внаслідок скиду ворожого дрону в селі Урожайне, що на Покровському напрямку. Для нього лижі не є чимось новим. Ще до поранення він активно катався на лижах і сноуборді. Нині Дмитро отримав протезування, активно тренується та вчиться пристосовуватися до нового способу життя. Він з цікавістю чекав можливості спробувати катання на адаптивних лижах.
«Взагалі круто, що нині ветерани мають таку змогу. Зараз мені не страшно, але, напевно, коли буду з'їжджати, буде дуже страшно», — з посмішкою на обличчі поділився Дмитро своїми переживаннями перед спуском.
Один з тих, хто опанував катання на адаптивних лижах — Олексій з позивним «Скіф». Він є бійцем бригади Національної поліції «Лють». У квітні Олексій отримав поранення на Покровському напрямку. Він вважає, що адаптивний спорт сприяє не тільки фізичному відновленню, а й соціальній інтеграції, адже люди отримують можливість взаємодіяти, знаходити підтримку та ставати частиною спільноти.
«Я вперше в житті буду кататися на лижах. Враження позитивні й класні. Взагалі, якщо ти ведеш активний спосіб життя, займаєшся спортом, ходиш у спортзал, відпочиваєш, граєш в боулінг чи більярд — це все дуже допомагає. Ти привчаєш соціум до себе, і сам також вливаєшся в цей соціум», —розповів Олексій.
Департамент комунікації МВС України