«Прогулянки» водою і по мінах задля порятунку життя: історія бойового медика (ВІДЕО)
Після закінчення медичного коледжу Валерій став до лав прикордонної служби, де здобув свій позивний «Псих».
За два роки служби прикордонник разом зі своїм підрозділом здійснив низку фантастичних місій. Евакуював загиблих з мінного поля, зібрав із побратимами кошти на човни та організував шлях евакуації через водойму, лікував цивільних із прифронтових сіл.
Місії «Психа» неодмінно увійдуть і в історію війни, і в історію польової медицини. Одного разу він врятував бійця з кульовим пораненням у голову.
За 7 місяців на Сході, медична бригада здійснила значну кількість надскладних евакуацій. В тому числі по воді.
«Місце бойових дій було поруч з водоймою. Ми розрахували маршрут, залишилася справа за плавзасобами. Допомогла медійність. Закинули збір і до вечора вже були кошти на човни та мотори», – згадує прикордонник.
Таким чином вдалося врятувати чимало бійців з різних силових структур, котрі воювали на Східному напрямку, за що команду Валерія відзначили колеги з підрозділів ЗСУ. Час від часу військові допомагали й цивільним. У прифронтових селах жили переважно люди пенсійного віку, які постійно потрапляли під обстріли і потребували допомоги.
«Там не має різниці: хто з якого відомства, цивільний чи військовий, там є просто люди, які потребують допомоги, а наше завдання зробити все, щоб зберегти їхні життя»,– пояснює бойовий медик.
Запорука виживання і перемоги – злагоджена робота підрозділу, оригінальне і продумане планування операцій, довіра в команді. Наразі прикордонник готує новачків військової справи.
«У моїй команді працювали і крутий артдиректор, і медійні персони. Усі вони навчилися діяти, як один цілісний механізм» – розповідає Валерій і запрошує людей із медичною освітою та мотивованих непрофесіоналів стати до лав прикордонників і пройти вишкіл в одному з найкращих підрозділів.
Державна прикордонна служба України