Повноцінне функціонування системи 112 – один з пріоритетів МВС, - Богдан Драп’ятий
Створення та впровадження системи 112 також є одним із зобов’язань у межах Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторонни. Навіть в умовах воєнного стану Україна добросовісно виконує зобов’язання, передбачені Угодою про асоціацію з ЄС. Про це написав заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий у своєму блозі на сайті «Цензор.НЕТ».
«У чому полягає сутність системи екстреного зв’язку 112? Повідомлення про настання екстреної ситуації та звернення для отримання допомоги здійснюється за єдиним телефонним номером – 112. Наприклад, якщо трапилося ДТП у незнайомому місці (складно визначити адресу) із загорянням автомобіля, травмованими особами або смертельним наслідком – станом на сьогодні необхідно телефонувати в служби за різними номерами телефонів (101 – пожежна служба, 102 – поліція, 103 – швидка) та щоразу дублювати інформацію (Що трапилося? Де? Хто звертається?), коли кожна секунда є доленосною, а людина перебуває у стресовому стані. Завдяки системі єдиної екстреної служби алгоритм суттєво спрощується: людина телефонує за єдиним номером 112, а оператор має змогу визначити місце знаходження за геолокацією та направити за необхідністю пожежників, поліцію, швидку медичну допомогу й рятувальників одночасно», - написав Богдан Драп’ятий.
За його словами, методи функціонування цієї системи відповідають ключовим цінностям країн ЄС: якість, ефективність, дієвість, технологічність і людиноцентричність.
Богдан Драп’ятий зауважив, що першим етапом є прийняття проєкту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112", який схвалено Парламентом у першому читанні 15 серпня 2022 року з визначенням скорочених строків підготовки до другого читання. Проєктом закону, зокрема, передбачено розширити повноваження оперативно-диспетчерських служб, що приймають екстрені комунікації за номерами 101, 102, 103, 104 та надати екстреним службам право автоматично отримувати інформацію про місце знаходження абонента (дані геолокації).
Департамент комунікації МВС України

