Один донор крові може врятувати три життя: нацгвардійці та прикордонники здали кров для побратимів
Через повномасштабну війну з російським агресором критично зросли потреби у донорській крові, особливо з негативним резус-фактором, тож військовослужбовці системи МВС систематично долучаються до здачі крові.
«Потреба в забезпеченні донорською кров’ю залишається високою. Кров потрібна для порятунку наших воїнів та невинних жертв жорстоких дій російських загарбників. Донором може бути будь-який дієздатний громадянин, іноземець чи особа без громадянства старше 18 років, що має посвідку на постійне проживання в Україні після проходження медичного огляду. Процес ретельний – від перевірки рівня гемоглобіну до скринінгу на віруси, і все це безкоштовно», – нагадав санітарний інструктор Денис.
Процес займає всього 15 хвилин, від кожного донора беруть максимум 450 мілілітрів і здавати кров можна кожні два місяці.
«Я роблю це понад 10 років. І я відчуваю оновлення! Скільки б разів я це не робив, ці відчуття залишаються незмінними», – розповів гвардієць Станіслав.
Донорство важко переоцінити, бо кров неможливо виготовити, чи відтворити в лабораторії. Кожна крапля має значення, кожен донор є рятівником життів. Військовослужбовці Національної академії Держприкордонслужби також вкотре долучилися до здачі крові та її компонентів для українських захисників та захисниць. Понад п’ятдесят прикордонників поповнили банк крові.
Перед процедурою медичні працівники провели обов’язковий медогляд донорів, аби переконатися у тому, що вони не мають проблем зі здоров’ям. Прикордонники своїм прикладом закликають громадян долучитися до здачі крові – це найменше, що може зробити кожна людина, яка зараз не перебуває на полі бою. Пам’ятаймо, що одна донація може врятувати життя трьом хоробрим бійцям.
Долучитися до донорства крові може кожен дієздатний українець віком від 18 років, який не має медичних протипоказань.
За матеріалами НГУ та ДПСУ