Обороняв Маріуполь та загинув на "Азовсталі": пам'яті гвардійця Степана Єрьоменка (ВІДЕО)

clock
02.04.2024 20:00

Степан Єрьоменко - захисник Маріуполя. Останні чотири роки дев’ять місяців та двадцять днів свого життя він віддав службі в системі МВС. Починав свою кінологічну кар’єру захисник у Національній поліції. За чотири роки він перетворився на справжнього фахівця. 

“Веселий, закоханий у свою справу і собак. Саме таким був Степан Єрьоменко. Ми разом служили в поліції Донецької області. Його дуже любили собаки, а він їх. Я жодного разу не бачила його похмурим чи сумним. Що найбільше дивує: так само як він знаходив спільну мову з собаками, так він міг знайти спільну мову з будь-якою людиною. Мабуть, в ньому було стільки багато цього внутрішнього світла, що до нього тягнулися всі”, - розповідає коліжанкам загиблого Іванна Ященко.

Із серпня 2021 року Степан служив у лавах Національної гвардії України. Він підписав контракт з військовою частиною 3057 та обійняв посаду начальника 1-ї кінологічної групи кінологічного взводу. 

“Нас спочатку об’єднала кінологія, друге - це спорт. Він все життя займався кінологією. Останні змагання у 21 році ми завдяки Степану ми зайняли перше місце на Східному ОТО по розшуковій тематиці. Він був класним фахівцем і першокласним “фігурантом”. Він дуже круто працював.Основні напрямки - розшук людей, слухняність, захист. Це дуже світла людина, дуже добрий, завжди прийде на допомогу. Я хрестив його доньку Софію”, - говорить товариш Степана на псевдо "Зібер".

Протягом лютого-травня 2022 року росіяни перетворили життя Маріуполя на пекло. Українські захисники відчайдушно бились з ворогом у майже повній ізоляції від ресурсів та резервів.

“Спочатку нас вивели всіх в Азовсталь. Потім звідти розподіляли по позиціях у місті. Ми з ним були не поруч. Одного разу ми зустрілися у госпіталі. Ми привезли туди свого пораненого товариша. А вони привезли туди пораненого побратима зі взводу. Більше я його не бачив. Тільки до його смерті ми переписувались в телеграмі. Знаю тільки, що у бункері, у якому він був, туди влучила авіабомба. І пробила декілька поверхів”, - каже "Зібер".

Побратим Степана гвардієць "Музикант" згадує, що вони потрапили на Азовсталь 15 квітня 2022 року. Частина військовослужбовців заступила на бойові позиції. Інші шукали запаси провізії та води, під постійними обстрілами розбирали завали. Між цехами пересувались тунелями.

“Це була територія 11 кв. км і були свої рубежі оборони. Пам’ятаю такий момент. Степан зі своїм побратимом заступив на бойове чергування. Ворог ударив по нашій позиції з “Граду”. Степан стояв поруч з вікном. Град влупив просто два-три метри від нього, але застряг десь в проміжку між стінами та розірвався. Ми думали: все! Але тоді для нас все закінчилося добре. Всі жахливі події ми пережили разом. Я пам’ятаю, як він щемливо згадував про свою сім’ю, дуже переживав за свою дружину, доньку. Постійно говорив про доньку, як він її хотів побачити та обійняти. Про дружину, яку кохав”, - розповідає "Музикант".

Сержант Степан Єрьоменко потрапив під авіаційний удар противника о 14:30 11 травня 2022 року під час виконання бойового завдання в районі металургійного комбінату "Азовсталь". Він отримав вибухову травму несумісну з життям. 

У рідних та знайомих Степана все ще жевріє невеличка надія на диво. Адже, де наразі знаходиться тіло Степана, невідомо. Свідків загибелі не встановлено. Факт смерті встановлено Солом’янським районним судом міста Києва. 

Детальніше історію героя-захисника "Азовсталі" дивіться в матеріалі.

Національна гвардія України

Схожі матеріали