На Волині викрили злочинну схему ввезення авто під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ

clock
10.01.2023 14:21

Під час спроби продажу двох легкових автомобілів за 13 000 доларів США поліцейські затримали двох фігурантів. Під час огляду місця події вилучили транспортні засоби, гроші та банківські картки. 

У ході слідства співробітники управління стратегічних розслідувань у Волинській області та слідчого управління обласної поліції встановили, що місцеві мешканці як гуманітарну допомогу завозили із країн ЄС на територію України транспортні засоби на пільгових умовах. За результатами проведення обшуків за місцями проживання фігурантів та у приміщенні приватного підприємства, яке займалося ремонтом транспортних засобів, виявили документацію щодо ввезення автомобілів до України. Надалі зловмисники продавали авто за середніми ринковими цінами, розміщуючи оголошення на інтернет-платформах.

Фігурантів затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про оголошення їм підозр за ч. 3 ст. 201-2 (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України.

Наразі правоохоронці проводять заходи для встановлення причетних до схеми осіб. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває під процесуальним керівництвом Волинської обласної прокуратури. Заходи з викриття проводилися спільно з Департаментом військової контррозвідки СБУ.

Національна поліція України

Схожі матеріали