Контраст
Шрифт

На Волині прикордонники відкрили сучасний Ситуаційний центр

clock
23.12.2022 18:50

У заході взяли участь представники місцевої влади, партнерських структур, духовенство та благодійники. Саме завдяки їхній підтримці й вдалося створити цей пункт управління. На його облаштування витрачено близько 2 мільйонів гривень.

Ділянка відповідальності прикордонного загону становить майже 450 кілометрів кордону з Польщею й білоруссю. Безпосередньо через Ситуаційний центр здійснюється збір інформації щодо обстановки на тому чи іншому напрямку.

Центр обладнаний сучасними засобами комп’ютерної та спеціальної техніки, яка дає можливість приймати й обробляти інформацію, що надходить з різних джерел. Тут встановлено нову відеосистему, за допомогою якої персонал центру може вести віддалений онлайн-моніторинг зображень з камер, розміщених безпосередньо на лінії кордону, в пунктах пропуску і прикордонних підрозділах.

Так, наразі на українсько-білоруській ділянці встановлено камери відеоспостереження, зокрема тепловізійні, що дають можливість спостерігати за лінією кордону в темний час доби, та виявляти різноманітні об’єкти на дальніх відстанях.

«Завдяки цій системі ми зможемо своєчасного реагувати на будь-які провокаційні дії з боку суміжної держави, спроби незаконного перетину кордону ворожими елементами, а також здійснювати дистанційний контроль за діями підпорядкованих підрозділів», – зазначив начальник прикордонного загону Сергій Лозінський.

Також у Центрі обладнано дві кімнати для відпочинку персоналу зміни оперативно-чергової служби, яка чергує упродовж доби.

Державна прикордонна служба України

Схожі матеріали
Герої МВС