На Прикарпатті відбулася робоча зустріч психологів МВС у межах проєкту «Пункту психологічних практик»
Психологи Національної гвардії України добре знають, що за кожним бійцем стоїть його внутрішня боротьба. Як допомогти їм зберегти баланс і не дати емоціям зруйнувати готовність до служби – саме про це йшлося на зустрічі фахівців психологічних служб МВС на Прикарпатті в межах проєкту «Пункт психологічних практик».
«Наше завдання – навчити військових не лише тримати в руках зброю, а й володіти власними емоціями, – каже підполковник Наталія Кириченко, психолог Нацгвардії з 15-річним досвідом. – Боєць може бути фізично витривалим, але якщо його рівень резильєнтності низький, він не зможе виконати завдання. Саме тому, вкрай важливо зараз формувати та підтримувати у військовослужбовців, високий рівень стресостійкості та витривалості».
На зустрічі обговорювали ефективні методи кризової допомоги та стабілізації емоційного стану, особливу увагу приділили питанням саморегуляції та методам відновлення внутрішніх ресурсів. Йшлося не лише про теорію, а й про реальні практики, які вже допомогли врятувати не одне життя.
«Ми працюємо з людьми, які бачили біль і втрати», – додає майор Олег Сеньків. «Війна виснажує не тільки тіло, а й душу. Якщо не допомагати бійцям справлятися з цим тягарем, вони можуть зламатися. Наша місія – не допустити цього».
Зустрічі психологів – це не просто обмін досвідом, це нагода вдосконалити інструменти, які щодня рятують життя. Адже стійкий боєць – це міцна і захищена країна.
Національна гвардія України