МВС та ОБСЄ посилюють співпрацю у розшуку зниклих дітей за особливих обставин

clock
10.01.2025 18:30

Про це йшлося під час зустрічі заступників Міністра внутрішніх справ Катерини Павліченко та Леоніда Тимченка з представниками ОБСЄ. Сторони обговорили результати співпраці та плани на майбутнє в рамках спільних проєктів, зокрема щодо розслідування злочинів, пов’язаних зі зникненням дітей за особливих обставин.

У зустрічі взяли участь: Кетрін Фірон – тимчасово виконуюча обов’язки Генерального Секретаря ОБСЄ, Петр Мареш – новопризначений Спеціальний представник Головування, Координатор проєктів ОБСЄ в Україні, П'єр Боссан – керівник операційної діяльності Програми підтримки ОБСЄ для України. Зі сторони МВС до обговорення також долучилися Артур Добросердов – Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та Сергій Сумський – директор Департаменту інформатизації МВС.

На початку зустрічі Катерина Павліченко висловила подяку ОБСЄ за значний внесок та підтримку, які сприяють реалізації важливих проєктів. Наразі МВС України реалізує п’ять спільних проєктів міжнародної технічної допомоги, у сферах гуманітарного розмінування, реагування на надзвичайні ситуації, розслідування злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, надання соціальної та психологічної допомоги потерпілим, зміцнення кіберстійкості.

«Повномасштабне вторгнення росії в Україну значно розширило спектр завдань органів системи МВС, тому один із пріоритетів – діяльність Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Зникнення українських дітей у період повномасштабної війни вимагає всебічного реагування для досягнення головної мети – повернення дітей у родини», – підкреслила Катерина Павліченко.

Своєю чергою Леонід Тимченко відзначив успіхи ще одного спільного проєкту – із запобігання та протидії незаконному обігу зброї. МВС підтримує ініціативу  його продовження.

«Хочу подякувати за допомогу у реалізації проєкту Єдиний реєстр зброї. Завдяки вашій підтримці значно посилена цифрова потужність, що безпосередньо сприяє ефективному адмініструванню цього реєстру», - зазначив Леонід Тимченко.

Заступник Міністра також розповів, що в пріоритеті на 2025 рік –  зміцнення спроможностей Секретаріату уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин МВС України, зокрема в частині забезпечення належної координації органів, дотичних до обліку та розшуку зниклих, з акцентом на кібербезпеку та інформатизацію.

Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов розповів представникам іноземної делегації про роботу Секретаріату та функціонування Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Своєю чергою Кетрін Фірон запевнила у готовності до подальшого співробітництва та надання підтримки в реалізації ключових проєктів, що дозволять зміцнити національну безпеку України.

Наприкінці заходу сторони визначили основні цілі запланованого проєкту  «Покращення скоординованих та аналітичних підходів до розслідування воєнних злочинів, зокрема, повʼязаних зі зникненням дітей безвісти за особливих обставин». Серед них – удосконалення роботи Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, навчання для персоналу та посилення здатності до ефективного розслідування воєнних злочинів. Також у планах – удосконалити аналітичні інструменти для розшуку зниклих безвісти дітей.

 Департамент комунікації МВС України 

 

Схожі матеріали