Музей Голодомору отримав від МВС розсекречені архівні матеріали акту геноциду українського народу, - Мері Акопян

clock
18.11.2022 19:40

Сьогодні, 18 листопада, у Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду заступниця міністра внутрішніх справ Мері Акопян передала копії розсекречених архівних кримінальних справ з Галузевого державного архіву МВС, які були порушені за фактами канібалізму, збирання колосків, а також проти тих, хто чинив опір комуністичному тоталітарному режиму в 1932-1933 роках. 

«Рівно 90 років з моменту заподіяння жорстокості стосовно української нації, яка була націлена на жахливе знущання і страчення цілого народу. Тоді світова спільнота не відреагувала на ці події. І сьогодні маємо продовження цієї історії. Архівні документи й кримінальні справи про ті події довгий час були засекречені, і саме зараз той правильний час, коли ми маємо оприлюднити всі факти Голодомору. Непокараний злочинець завжди повертається до своїх злочинних намірів», - повідомила заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян.  

Третій рік поспіль у межах Меморандуму про взаємодію та взаєморозуміння між Музеєм Голодомору та МВС Міністерство сприяє формуванню музейних та бібліотечних фондів, передаючи копії архівних документів, які займуть своє місце в музейній колекції другої черги Національного музею Голодомору-геноциду, будівництво якої невдовзі буде завершено. 

«Сьогодні ми маємо продовження цієї історії: в ході нинішньої загарбницької війни вже зафіксовано 43000 кримінальних справ щодо воєнних злочинів армії рф, серед цих справ за останні декілька днів ми зафіксували та відкрили 237 кримінальних справ по Херсонській області. Буквально вчора я там була і відвідала одну з катівень, яку військовослужбовці рф організували на території міста Херсон. Можна провести паралель між подіями сьогодення й вони нічим не відрізнятимуться від подій 1932-1933 рр. Я впевнена, що такою згуртованістю і міцністю, яку ми демонструємо сьогодні, зможемо наповнити наші музеї правдою, яка стане вагомим зерном для правильних висновків, зроблених людством», - розповіла заступниця міністра внутрішніх справ України.  

Органи системи МВС на постійній основі здійснюють відбір, збереження та диджиталізацію історичних документів, які знаходяться у фондах державного архіву, щоб зберегти правду для майбутніх поколінь. «Ми передаємо електронні та паперові копії ще шести справ із Галузевого державного архіву МВС, а також наданий музеєм НАВС архівний номер газети "Іменем Закону", присвячений темі Голодомору-геноциду. Ці матеріали мають виняткову історичну цінність, оскільки на прикладі особистих задокументованих історій жертв Голодомору свідчать про масштаби злочину, розвінчують радянсько-російські міфи про Голодомор, підтверджують факт геноциду, спрямованого проти української нації, та розкривають механізми його вчинення. Важливо, що 24 лютого одним із перших рішень, які були прийняті керівництвом МВС, було вивезення архіву, і саме завдяки цьому сьогодні ми тримаємо в руках ці документи, які невтрачені тоді і невтрачені сьогодні», - зазначила заступниця міністра внутрішніх справ України.  

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали