Контраст
Шрифт

«Ми будемо продовжувати підтримувати Україну і допомагати вам долати ті виклики, які стоять перед вами», — Жозеп Боррель

clock
03.10.2023 11:40

На цьому наголосив Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики під час візиту в Україну. У межах робочої поїздки Жозеп Боррель відвідав й Одеський державний університет внутрішніх справ, де були присутні представники правоохоронних органів деокупованих територій України.

Зокрема, сторони обговорили виклики, які постають перед правоохоронцями, та наявні потреби для забезпечення виконання покладених на них функцій, зважаючи на руйнування, спричинені російськими військами.

«Те, що ви робите, справді вражає. Ваша робота надзвичайно важлива, ви боретеся з ворогом не лише на фронті, ви боретеся також за реформу сектору цивільної безпеки України. У короткостроковій перспективі ця реформа дуже важлива для відновлення і підвищення довіри суспільства до правоохоронної системи. Також встановлення і відновлення верховенства права сприятиме збільшенню стійкості українського суспільства і сприятиме майбутньому членству України у Європейському Союзі», — звернувся до присутніх Пан Жозеп Боррель.

Також, Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики подякував Консультативній місії Європейського Союзу за допомогу правоохоронним органам України у документуванні, розслідуванні та здійсненні кримінального переслідування воєнних злочинів.

«Я знаю, що ці процеси відбуваються у повній відповідності до міжнародних стандартів прав людини, тобто кримінальне переслідування воєнних злочинів здійснюється відповідно до принципів верховенства права. І дуже важливо, що саме ви надаєте місцевому населенню на звільнених територіях гарантію того, що повага до верховенства права буде дотримана», — наголосив Жозеп Боррель.

Він також підкреслив важливість того, що представники різних країн Європейського Союзу працюють в Україні і проводять тренінги, і висловив сподівання, що буде можливість підготувати тренерів, які далі передаватимуть знання і навички європейських експертів іншим українським працівникам.

На завершення зустрічі Жозеп Боррель подякував ректорові Одеського державного університету внутрішніх справ Дмитру Швецю за гостинність та презентацію університету:

«Вражає високий рівень підготовки професіоналів українських безпекових сил, зокрема тут в університеті. Ми будемо продовжувати підтримувати Україну і допомагати вам долати ті виклики, які стоять перед вами».

За матеріалами Одеського державного університету внутрішніх справ

Схожі матеріали
Діяльність