Медики системи МВС обговорили вдосконалення системи лікування та реабілітації поранених і звільнених із полону
На базі одного з медичних центрів Національної гвардії України відбувся навчально-методичний збір із начальниками медичних закладів, установ, центрів і служб системи МВС.

Упродовж останніх років Міністерство внутрішніх справ України (МВС) здійснило низку важливих заходів, спрямованих на покращення медичного забезпечення та реабілітації військовослужбовців, поліцейських й працівників структур, які щодня задіяні як для захисту держави безпосередньо у районах ведення бойових дій, так і у містах і селах по всій країні, надаючи допомогу, проводячи рятувальні, пошукові роботи, забезпечуючи ліквідацію наслідків обстрілів й інших надзвичайних ситуацій.
Захід відбувся за участі начальника Департаменту охорони здоров’я МВС Лілії Бойко. Учасники обговорили актуальні питання організації медичного забезпечення, надання медичної та реабілітаційної допомоги пораненим військовослужбовцям, функціонування військово-лікарських комісій, а також кадрового забезпечення та медичного постачання підрозділів системи МВС. Особливу увагу приділили впровадженню у діяльність закладів охорони здоров’я функціональної підсистеми «Медична інформаційна система» (ЄІС), що дозволяє підвищити ефективність обліку, діагностики та лікування пацієнтів.
«Ключовим завданням є підвищення ефективності роботи з надання своєчасної допомоги нашим військовослужбовцям, поліцейським, рятувальникам й усім, хто сьогодні в складі наших підрозділів робить усе можливе задля порятунку людей і захисту держави.Ми також маємо робити кроки, аби автоматизувати свою роботу та ефективно взаємодіяти з центральною базою даних ЕСОЗ, вирішувати питання кадрового забезпечення та належного медичного постачання", - зазначила Лілія Бойко.
Проведення подібних зборів є важливим елементом розвитку медичного забезпечення в системі МВС та Національній гвардії. Вони сприяють підвищенню рівня координації між медичними підрозділами, впровадженню передових методик лікування та реабілітації, а також покращенню організаційних процесів у медичній службі.
Крім того, за останні два роки МВС та Національна гвардія України значно розширили можливості реабілітаційної інфраструктури. У листопаді 2024 року відкрито реабілітаційний центр RECOVERY, створений у співпраці з національною мережею RECOVERY Віктора та Олени Пінчуків. Також Національна гвардія України отримала сучасне реабілітаційне обладнання, розбудувала інфраструктуру медико-реабілітаційних центрів, що дозволяє ефективніше проводити лікування та реабілітацію поранених військовослужбовців, зменшувати час очікування на проведення оперативних втручання. Серед надбань також розширення можливостей діагностики та спектру процедур лікування. У цьому напрямку активно розвивається система модульних шпиталів НГУ, які оснащені сучасною медичною технікою, є енергонезалежними завдяки сонячним батареям і забезпечують чисту питну воду за допомогою спеціальних станцій.
Окрему увагу учасники зборів сфокусували на підтримці військовослужбовців після повернення з полону. У серпні 2024 року МВС затвердило Порядок здійснення реінтеграційних заходів та постізоляційного супроводу, що визначає механізми надання допомоги та соціальної адаптації військових.

Таким чином, МВС та структури, які входять до системи міністерства, продовжують комплексну роботу з удосконалення системи медичного забезпечення, реабілітації та соціальної підтримки військовослужбовців. Проведення навчально-методичних зборів, розширення інфраструктури та впровадження новітніх технологій підтверджують стратегічний курс на посилення медичної служби та турботу про здоров’я захисників України.

Департамент комунікації МВС України