Контраст
Шрифт

Колаборант на Київщині та контрбандисти на кордоні України: ситуація за минулі вихідні

clock
18.09.2023 16:20

Днями на Київщині прикордонники зупинили для перевірки чоловіка, який прямував до столиці. У нього знайшли банківські російські картки та готівку в рублях.

Під час перевірки смартфона уродженця Костянтинівки, прикордонники знайшли номери абонентів російських операторів, інформацію проросійського характеру, банківську картку рф, на яку періодично надходили кошти та готівку в рублях. 

Крім того, у паспорті чоловіка стоїть реєстрація місця проживання в період з 2018 по 2019 рік в м. Мосальськ Калужської області, що на росії. Також в одному з листувань чоловік зазначив, що брав участь у так званих референдумах, що проходили на тимчасово окупованій території Донецької області. Для подальшої перевірки громадянина України прикордонники повідомили співробітників СБУ.

А прикордонники Чернівецького загону завадили переміщенню через кордон сигарет майже на чверть млн гривень.

Прикордонний наряд відділу «Селятин» помітив рух кількох чоловіків з великими пакунками в бік державного кордону. Побачивши правоохоронців, вони кинули свою ношу та одразу кинулися навтьоки. На місці події прикордонники знайшли 5000 пачок цигарок без марок акцизного податку України. Товар, оцінений у майже 225 тисяч гривень, передано представникам Бюро економічної безпеки. Встановлення кола осіб, причетних до протиправної діяльності, триває.

Крім цього, в пункті пропуску «Дяківці», що на кордоні з Румунією, в мікроавтобусі громадянина України прикордонники спільно з представниками митниці виявили близько 400 пачок сигарет без марок акцизного податку. Сигарети вилучені та оцінені в 17, 5 тис. грн.

У «Шегинях» водій мікроавтобуса намагався перемістити через кордон партію електронних сигарет. Партію електронних сигарет, яку намагалися незаконно ввезти в Україну, виявили прикордонники спільно з митниками на українсько-польському кордоні.

Мікроавтобус зупинили для перевірки у пункті пропуску «Шегині». 29-річний водій прямував смугою руху «червоний коридор». Під час перевірки авта оглядовики встановили, що окрім пасажирів та їх особистих речей, уродженець Львівщини намагався незаконно перемістити товар.

Під час огляду багажного відділення прикордонний наряд спільно з оперативними співробітниками та працівниками митниці виявили електронні сигарети у кількості 2000 шт. За цим фактом складено протокол. За ринковими цінами орієнтовна вартість вилученого товару становить 800 тис. гривень.

Загалом, за добу 17 вересня західні кордони України з ЄС та Молдовою (у Чернівецькій області) перетнули 92 тисячі осіб та 20 тисяч транспортних засобів.

Державна прикордонна служба України

Схожі матеріали