Історії незламних: Дмитро Фінашин – снайпер та розвідник
Дмитро Фінашин – снайпер та розвідник НГУ, Герой України. Навесні 2022 року боєць із побратимами потрапив під ворожий обстріл і отримав важке поранення руки. На дві доби лишився сам у напівпритомному стані у сірій зоні. Він повз до українських позицій, марив і пив воду з калюж. На третю добу його знайшли і врятували. Це його історія незламності:
Дмитро не зміг стояти осторонь, коли росія почала агресію проти України. Тож 2015 року вступив до лав Національної Гвардії.
Служба почалася з охорони громадського порядку у Києві. Вже потім перевівся до батальйону імені Кульчицького та став аеророзвідником.
З часом гвардієць долучився до бойової групи снайперів і перекваліфікувався. Дмитро пригадує, що напередодні російського вторгнення 24 лютого, все натякало на повномасштабну війну.
«Хотілося вірити, що цього не трапиться, але було розуміння, що це може початися. Я був готовий до війни. Перед тим, як їхати на ротацію, підготував вдома чіткий перелік речей і документів, які треба мати у тривожних рюкзаках. Повномасштабне вторгнення зустрів на Сході. Саме приїхав на ротацію», – розповідає Дмитро із позивним «Фін».
Навесні під час виконання бойового завдання гвардієць із побратимами потрапив під ворожий обстріл і отримав важке поранення руки. На дві доби він лишився сам у напівпритомному стані у сірій зоні.
Тоді всі вважали, що він із побратимами загинув, але неймовірна жага до життя врятувала Дмитра. Він повз до українських позицій, марив і пив воду з калюж. На третю добу його знайшли і відвезли до госпіталя.
Через важкі поранення Дмитру ампутували ліву руку, на правій — вказівний палець. Зараз він вже пройшов реабілітацію, працює у підрозділі з безпілотної авіації та отримав офіцерське звання — «Молодший лейтенант».
«Мабуть те, що я вижив у таких складних умовах — моє найбільше досягнення. І цей досвід буде вести мене через усе життя і мотивувати рухатися далі. Після повернення з фронту я відчуваю шалену підтримку рідних та близьких. Це надихає та надає сил. Мені здається, дуже важливо мати поруч того, хто може дати пораду, підтримати у складну хвилину чи порадіти у позитивні моменти. Як то кажуть – один у полі не воїн», – зауважує «Фін».
Дмитро радить усім ветеранам обов’язково соціалізуватися, шукати себе та спілкуватися з людьми.
Департамент комунікації МВС України