Контраст
Шрифт

Як водолази-сапери ДСНС готуються до відкриття купального сезону на Миколаївщині

clock
09.05.2023 19:50

Наразі миколаївські водолази-сапери проводять роботи: обстежують та очищують водойми, в місцях передбачених для купання. Полегшує роботу фахівців ДСНС спеціальна сучасна техніка для обстеження водойм на предмет наявності вибухонебезпечних предметів та їх уламків, а саме автономний гідрографічний апарат SONOBOT та підводний дрон FIFISH. 

SONOBOT дає можливість не тільки виявляти на дні річки підозрілу знахідку, а ще й за допомогою ехографу та відповідно до характерних рис визначити приблизно що саме це за предмет. А підводний дрон у своєю чергою, окрім того, що дає чітку картинку під час обстеження води (а це дає можливість оператору дрона з берега стежити за процесом обстеження та одразу ідентифікувати виявлені боєприпаси), ще й за допомогою спеціального маніпулятора підіймати на поверхню невеликі вибухонебезпечні предмети.

У ДСНС зазначають, що ця техніка корисна і вона пришвидшує повернення  безпеки у наші внутрішні водойми. Проте наголошують, що під час обстеження водойм у водолазів-саперів є низка обмежень, а деякі фактори перешкоджають проведенню робіт за призначенням на всі 100 відсотків.

ДСНС України

Схожі матеріали