Думаєте купити права – подумайте про наслідки!

clock
30.04.2024 15:22

МВС України вкотре нагадує громадянам про відповідальність за використання підроблених документів, зокрема посвідчення водія.

Єдиний законний спосіб отримати чинне посвідчення — самостійно пройти процедуру отримання послуги в сервісному центрі МВС.

Як виглядають підробки?

Підроблені посвідчення водія зовні схожі на оригінали, але їх немає у державних реєстрах і вони не відображаються у застосунку Дія чи в Кабінеті водія.

У чому ризики?

Зловмисники створюють сайти, де пропонують свої послуги з продажу фальшивих посвідчень водія. Або ж — фішингові ресурси. У такий спосіб — отримують доступ до електронних гаманців громадян і надалі привласнюють гроші людей.

Зверніть увагу, державний сервіс завжди має домен «gov.ua». Перевірити свій документ можна на сайті Головного Сервісного центру МВС.

Яка відповідальність за підробку водійських та користування ними?

Це визначає санкція статті 358 Кримінального кодексу України. За підробку документів передбачені штрафи або ж пробаційний нагляд, обмеження чи навіть позбавлення волі. 

За використання завідомо підробних документів — штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів або пробаційний нагляд на строк до 2 років, або обмеженням волі на той самий строк.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали