Звернення Президії Ради Асоціації ветеранів МВС України до ветеранів, пенсіонерів органів системи Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної міграційної служби України

Шановні колеги - ветерани! Пенсіонери!

Генерали і офіцери у відставці!

 

28 грудня 2023 року відбулася VI звітно-виборча конференція Громадської організації «Асоціація ветеранів МВС України». Цей день став початком діяльності єдиної об’єднаної, потужної організації системи органів Міністерства внутрішніх справ України.

До делегатів конференції звернувся Міністр внутрішніх справ України   І.В. Клименко, який сказав: «Ми підтримуємо вашу ініціативу об’єднатися у єдину потужну організацію з ефективною структурою та новими підходами. Ми робимо усе можливе, щоб захистити права та гарантії соціального захисту ветеранів МВС. Це, в тому числі, один із векторів з великої Української доктрини розвитку, яку визначив Президент України Володимир Зеленський.

В умовах повномасштабного вторгнення ми також маємо приділяти особливу увагу тим, хто брав безпосередньо участь у протидії російській агресії. Також продовжуємо роботу над забезпеченням якісної реабілітації та ресоціалізації кожного нашого бійця». Далі Міністр заявляє, що: «Лише об’єднавши зусилля, ваші знання та мудрість, досвід сучасних викликів, ми зможемо створити гідні умови для кожного, хто працював та продовжує працювати заради Української держави».

Конференція визначила зосередити основні зусилля в організації і практичній роботі на сприянні Сектору безпеки і оборони України в наближенні Перемоги над історичним ворогом Українського народу державою-терористом росією та подальшій відбудові зруйнованої інфраструктури України, а також підтримки наших Героїв - учасників війни і бойових дій, сил правопорядку, рятувальників, як складової масштабного проєкту «Безпечне середовище». Серед пріоритетних питань є впровадження програми реабілітації і всебічної допомоги ветеранам та їхнім сім’ям.

Важливо відзначити, що ветерани і пенсіонери органів МВС, Національної поліції України із самого початку повномасштабного вторгнення в Україну росії, країни-терориста, загарбника, окупанта, активно включилися в роботу із збору коштів на потреби Збройних Сил України, зібравши більше 27 мільйонів гривень, придбали 103 легкові автомобілі різних марок, 18 безпілотників та              8 дронів, 1100 бронежилетів, 550 тони продуктів харчування. Надано матеріальну допомогу родинам загиблих та померлих на війні, а 7457 осіб увійшли до складу Сил територіальної оборони, 8500 осіб брали участь у забезпеченні громадського порядку і в боротьбі з розвідувально-диверсійними групами та колаборантами, зрадниками держави. 1795 пенсіонерів і ветеранів пішли добровольцями на військову службу у складі Збройних Сил України. На жаль, у зоні бойових дій 72 людини загинули і 141 отримала поранення.

І ця робота не припинялася. Кривава, руйнівна війна триває, і призводить до багатотисячних людських жертв, величезних страждань мільйонів наших співвітчизників, знищення населених пунктів, житла, закладів медичної сфери, освіти, культури, спорту, виведення з робочого стану об’єктів інфраструктури, які забезпечують життєдіяльність громадян України, об’єктів оборони і цивільного захисту, суцільного руйнування природних і водних ресурсів, сільськогосподарських угідь та лісів. Зазнали ушкоджень площі екологічного розмаїття, флори і фауни, історичних і релігійних будівель, пам’ятників, які існували тисячоліття і багато іншого з нашого історичного героїчного минулого з історії визвольної боротьби українських патріотів за волю і свободу, за суверенну і соборну Україну,  за право українців на свій вибір та історичний шлях - шлях жити, діяти, розвиватись у сім’ї демократичних народів, країн Європи і світу, що чітко закріплено в Конституції України.

Ось чому в цей історичний, доленосний для рідної Вітчизни - України час, боротьби за суверенну Україну, її незалежність і свободу від російського імперіалізму, вважаємо своїм громадянським обов’язком брати активну, цілеспрямовану участь у роботі, яка ведеться в Україні протягом майже двох років, за потужної міжнародної підтримки і допомоги, бачимо, що фронт робіт із відбудови зруйнованих об’єктів по країні - величезний, розрахований на роки,  за участю міжнародних партнерів та донорів.

Ми визначили для нас, нашої першочергової роботи - це шефська, гуманітарна, спонсорська допомога, морально-психологічна підтримка і спілкування з учасниками бойових дій, працівниками поліції, рятувальниками, які проходять лікування, оздоровлення та реабілітацію в медичних, реабілітаційних закладах МВС, а також ветерани, пенсіонери, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, діти-сироти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків та на війні.

Президія Ради Асоціації ветеранів МВС разом з Департаментом охорони здоров’я МВС та Головним медичним центром МВС буде взаємодіяти аби вся робота ветеранських організацій та медичних і реабілітаційних колективів була узгоджена і конкретизована, персоніфікована,  щоб кожен із наших побратимів відчув щиру, доброзичливу допомогу і підтримку.

Заявляємо, що це не буде разова допомога, а цілеспрямована, конкретна робота, розрахована на перспективу.

Головне - чітко визначитися всім Радам обласних, Київської міської ветеранських організацій, первинних ветеранських організацій, діяльність яких має бути скоординована і керована, як у центрі так і на місцях. Серед нас, ветеранів, пенсіонерів, не повинно бути байдужих і таких, що тільки співчувають хворим, інвалідам і дітям-сиротам. Ініціатива і бажання щось конкретне робити заради тих, хто потребує нашої щоденної уваги, підтримки і допомоги, а для цього ми маємо бути єдині, бути однодумцями і працювати на досягнення єдності всього Українського народу в справедливій боротьбі з історичним ворогом України - росією-терористом, окупантом.

Слава Україні! Слава незламному Українському народові! Слава Силам оборони України!

 

Голова ГО «Асоціація ветеранів МВС України»,
радник Міністра внутрішніх справ України
генерал внутрішньої служби України                                                                                                                                                                             Василь ДУРДИНЕЦЬ

08.01.2024