Рішення VI звітно-виборчої конференції ГО «Асоціація ветеранів МВС України» в дії

28 грудня 2023 року розпочався новий етап роботи Громадської організації «Асоціація ветеранів МВС України» (далі – Асоціація). Керівництво МВС, особисто, Міністр внутрішніх справ України Ігор Володимирович Клименко, підтримали нашу ініціативу об’єднатися в єдину потужну організацію з ефективною структурою та новими підходами. Робитимемо усе можливе щоб захистити права та гарантії соціального захисту ветеранів МВС.

Як наголосив у зверненні до делегатів конференції Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко це - один із векторів Української доктрини розвитку, визначеної Президентом України Володимиром Зеленським. 

Новообрана Рада і Президія Ради з першого ж дня працюють, спираючись на багатолітній досвід Асоціації щодо соціального захисту ветеранів, пенсіонерів, сімей загиблих і померлих, дітей-сиріт, визначених чинним законодавством України, нормативно-правовими актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а також правами і повноваженнями Статуту Асоціації, рішенням VI звітно-виборчої конференції. 

В час, в який ми живемо, в час воєнного стану, всенародної боротьби Українського народу, Сил оборони України проти історичного ворога України росії, країни-терориста, загарбника, окупанта, варварів ХХІ століття, зусилля, щоденну практичну діяльність Президії Ради Асоціації, обласних, Київської міської Рад, первинних організацій проводять конкретну роботу по реалізації рішення конференції, аби ветерани, пенсіонери відчували на собі турботу про їх здоров’я і добробут, оперативно і по-діловому реагували на їх звернення. 

Особлива увага буде приділена тим, хто брав безпосередню участь у протидії російським окупантам. 

У цьому зв’язку ми змінили стиль і режим своєї щоденної роботи. Для цього ввели щоденне чергування і прийом ветеранів в приміщенні Асоціації членами Президії Ради, графік якого розміщено на сайті Асоціації з метою оперативного розгляду їх звернень.

Ми визначили пріоритети та першочергові практичні заходи. Президія Ради Асоціації на першому ж засіданні їх розглянула і затвердила. Визначені персонально відповідальні члени Президії за їх виконання.

Президією Ради затверджені і комісії при Президії з конкретних напрямків роботи. Головами комісій затверджені заступники Голови та члени Президії.

Хочу підкреслити, що ми обрані делегатами конференції для того, щоб жити життям ветеранів, життям усього Українського народу в умовах воєнного стану. 

У цій роботі ми сподіваємось на подальшу підтримку керівництва МВС, структурних підрозділів апарату Міністерства, а також керівництва Національної поліції України, Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби України, Державної міграційної служби України та їх головних управлінь, командування військових частин та сприяння створенню умов для ефективної роботи Рад ветеранів та ветеранських первинних організацій. 

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко підкреслив, що «Лише об’єднавши зусилля, ваші знання та мудрість, досвід сучасних викликів, ми зможемо створити гідні умови для кожного, хто працював та продовжує працювати заради Української держави».

Така підтримка ветеранських організацій системи МВС надихає нас на щоденну, цілеспрямовану і ефективну роботу. Ми, члени Президії Ради ветеранів, знаємо, що і як робити аби діяльність Асоціації в повній мірі відповідала потребам сьогодення, сподіванням усіх ветеранів, особливо тих, хто цього потребує щодня - це особи з інвалідністю, важкохворі, одинокі, діти-сироти, і ті, які проходять лікування або реабілітацію в медичних, реабілітаційних закладах Міністерства внутрішніх справ України.

Для надання посильної їм допомоги Президія Асоціації разом з Благодійним фондом “Милосердя” будуть діяти спільно і злагоджено. 

Заслуговує на увагу і питання щодо участі Рад ветеранів, ветеранських організацій на місцях в наданні допомоги сім’ям, рідним померлих або загиблих в організації поховання померлих (загиблих) осіб. З нашої ініціативи було розроблено та Міністром І. Клименком підписано наказ МВС України з цього питання. Тепер у нашому розпорядженні є нормативно-розпорядчий акт на виконання Закону України «Про поховання та похоронну справу», «Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України», затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року, Положенням про Міністерство внутрішніх справ України від 25 жовтня 2015 року № 878.

Необхідно Радам обласних, Київської міської ветеранських організацій належно організувати доведення цього наказу МВС і Закону України «Про поховання і похоронну справу» до усіх ветеранів і пенсіонерів системи МВС аби вони знали їх зміст.

Президією Асоціації пильна увага буде приділятись і зміцненню взаємодії з Радами ветеранів обласних, Київської міської організацій, щодо покращення їх статутної діяльності в умовах воєнного стану, регулярного проведення навчання ветеранського активу, наданні їм методичної допомоги, узагальнення досвіду їх роботи та його розповсюдження для врахування в роботі усіх ветеранських організацій країни.

На виконання рішення конференції у другому півріччі поточного року передбачено проведення комплексного огляду роботи первинних ветеранських організацій. Потребує координації і робота щодо впорядкування обліку ветеранів та пенсіонерів.

Ми сприятимемо Радам обласних та Київської міської організацій у створенні належних умов для їх успішної роботи, і в першу чергу обласним організаціям: Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької, Миколаївської, Сумської і Чернігівської областей. Нам у цьому допоможе керівництво Національної поліції України та головні управління Національної поліцій в регіонах України. Про це є у нас домовленість з Головою Національної поліції України Іваном Вигівським. Ми також розраховуємо у цій роботі на безпосередню участь заступника Голови Президії Ради ветеранів – заступника Голови - начальника Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України Сергія Кобця.

З метою зміцнення ділових зв’язків передбачено провести зустрічі з керівництвом міністерств у справах ветеранів, соціальної політики, Пенсійного фонду, Комітету Верховної Ради України з питань пенсіонерів та соціального захисту, департаментами Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, а також з керівниками всеукраїнських ветеранських організацій, в ході яких обговорити можливі заходи співпраці з Асоціацією та інформування їх про діяльність ветеранських організацій системи МВС в умовах воєнного стану та повномасштабної війни Сил оборони України з росією країною-терористом, загарбником, окупантом. 

Передати їм наші пропозиції щодо подальшої роботи по соціальному захисту пенсіонерів і ветеранів, збереження пільг, передбачених законодавством України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.

Особливу привернути увагу Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Міністерства соціальної політики України та Пенсійного фонду України щодо впорядкування пенсійного забезпечення, безумовного виконання міністерствами, пенсійними фондами рішень судових органів. До Асоціації найбільше звернень надходить щороку із цих життєво важливих питань для пенсіонерів та ветеранів. Ми продовжимо і надалі настирливо захищати конституційні і законні їх права.

Для збагачення змісту роботи ветеранських організацій, Президія Асоціації має намір відповідно до рішення конференції, звернутись до керівництва МВС з пропозицією відновити щорічну практику розроблення плану заходів та підписання відповідного Меморандуму, який діяв в період з 2014 по 2018 рік.   З невідомих нам причин така корисна, на наш погляд і досвід практика було призупинена. Сподіваємось, що і це питання буде врегульовано.

Для координації співпраці з ветеранськими організаціями Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій буде, за згодою голів Рад, сформовано Координаційну раду голів Рад ветеранських організацій системи органів МВС.

Планом першочергових дій щодо виконання рішення VI звітно - виборчої конференції передбачені інші заходи, про виконання яких будемо інформувати ветеранів, пенсіонерів та ветеранський актив Асоціації через сайт Асоціації та інші можливі оперативні форми інформування.

Звертаюсь до всіх небайдужих ветеранів системи органів МВС, генералів і офіцерів у відставці, які за станом здоров’я можуть долучитись до спільної роботи задля захисту соціальних прав і життєвих проблем в умовах воєнного стану, кровавої, руйнівної, загарбницької війни росії проти суверенної, свободолюбивої, незалежної України, народ якої хоче і буде жити в мирі і злагоді, душевному спокої, буде в майбутньому в складі Європейського Союзу та НАТО, буде в союзі з демократичними країнами світу, які нашій країні у ці важкі часи надають надзвичайно потужну допомогу, спрямовану на досягнення Перемоги Українського народу над кремлівськими катами.

Шановні колеги! Ваш життєвий і професійний досвід, життєва позиція, мудрість і завзяття потрібні сьогодні, як ніколи!

Насамкінець, доцільно привести слова і звернення Міністра Ігоря Клименка до делегатів конференції: «Нині, коли Україна захищає свою незалежність, всі покоління українців демонструють виняткову згуртованість задля досягнення Перемоги! І для нас дуже важливо, щоб ветерани органів системи МВС відчували нашу вдячність і турботу, мали реальні можливості передавати досвід та знання прийдешнім поколінням, щоб посилювати всі напрямки діяльності нашого відомства». Далі, Міністр заявив: «Лише об’єднавши зусилля, ваші знання та мудрість, досвід сучасних викликів, ми зможемо створити гідні умови для кожного, хто працював та продовжує працювати заради Української держави». 

За нами, шановні колеги - ветерани, конкретні справи і зусилля до посильного вкладу кожного із нас, у вирішення найбільш актуальних справ у житті нашої держави, особливо у її захист, відбудову і розвиток, громадську безпеку і цивільну оборону громадян.

Запам’ятаймо! Україна, Український народ в небезпеці. Україна, як суверенна, незалежна держава, можлива лише за умови єдності всього Українського суспільства, небайдужості громадян України до долі України, до своєї долі. Рішуче борімося зі зрадниками держави, колоборантами, проросійськими симпатиками і агентами кремля, путінського імперського тоталітарного режиму, мета якого знищення України, як незалежної, суверенної країни знищення Української нації. 

Віримо і будемо щоденно наполегливо працювати аби прискорити Перемогу над росією - терористом, заради відновлення України в кордонах 1991 року, які міжнародно-визнані! І за які борються Збройні Сили України, увесь Сектор оборони і безпеки, весь Український народ за потужною міжнародною підтримкою. 

Слава Україні! Слава героїчному Українському народові! 

 

Голова ГО «Асоціація ветеранів МВС України», 
радник Міністра внутрішніх справ України 
генерал внутрішньої служби України                                                                                                                                                                               Василь ДУРДИНЕЦЬ