Contrast
Letter

Слідчі Нацполіції спрямували до суду справу забудовників, які завдали тергромаді Києва збитків на майже 60 мільйонів гривень

clock
6th December 2019, 07:37
clock
310

Поліцейські завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому одразу за вісьмома статтями Кримінального кодексу України. 

Слідчі встановили, що двоє учасників організованої групи вчинили низку  кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним будівництвом двох житлових кварталів.

Так, організатора групи та її виконавця - директора підприємства-замовника будівництва – обвинувачують у самовільному зайнятті земельної ділянки та самовільному будівництві на ній житлового комплексу. Окрім того, підозрюваним інкримінують службове підроблення офіційних документів – декларацій про початок будівельних робіт та про відповідність об’єкту до експлуатації. Такі дії спричинили тяжкі наслідки.

Також зловмисників звинувачують у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем – коштами інвесторів житлового комплексу у Києві. Окрім того, йдеться про зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, що спричинило тяжкі наслідки, підроблення та використання завідомо підроблених документів та умисне невиконання судового рішення.

Такі порушення передбачені вісьмома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 28, частинами 2, 3 ст. 197-1, ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364-1, ч. 4  ст. 358; ч. 2 ст. 382 та ч. 3 ст. 212.

У результаті своєї злочинної діяльності учасники групи завдали територіальній громаді міста Києва, інвесторам житлового комплексу, Київському національному університету архітектури і будівництва збитків загалом на майже 60 мільйонів гривень. Окрім того,  йдеться про ще 5,3 млн гривень збитків внаслідок організації умисного ухилення службовими особами підприємства – замовника будівництва від сплати податків.

Підозрюваним може загрожувати до 12 років позбавлення волі.

Управління комунікації

Національної поліції України

за матеріалами Головного слідчого управління