Contrast
Letter
01601, Kyiv, street Academician Bogomolets, 10
Report corruption

Слідчі Нацполіції спрямували до суду справу забудовників, які завдали тергромаді Києва збитків на майже 60 мільйонів гривень

clock
6th December 2019, 07:37
clock
396

Поліцейські завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому одразу за вісьмома статтями Кримінального кодексу України. 

Слідчі встановили, що двоє учасників організованої групи вчинили низку  кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним будівництвом двох житлових кварталів.

Так, організатора групи та її виконавця - директора підприємства-замовника будівництва – обвинувачують у самовільному зайнятті земельної ділянки та самовільному будівництві на ній житлового комплексу. Окрім того, підозрюваним інкримінують службове підроблення офіційних документів – декларацій про початок будівельних робіт та про відповідність об’єкту до експлуатації. Такі дії спричинили тяжкі наслідки.

Також зловмисників звинувачують у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем – коштами інвесторів житлового комплексу у Києві. Окрім того, йдеться про зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, що спричинило тяжкі наслідки, підроблення та використання завідомо підроблених документів та умисне невиконання судового рішення.

Такі порушення передбачені вісьмома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 28, частинами 2, 3 ст. 197-1, ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364-1, ч. 4  ст. 358; ч. 2 ст. 382 та ч. 3 ст. 212.

У результаті своєї злочинної діяльності учасники групи завдали територіальній громаді міста Києва, інвесторам житлового комплексу, Київському національному університету архітектури і будівництва збитків загалом на майже 60 мільйонів гривень. Окрім того,  йдеться про ще 5,3 млн гривень збитків внаслідок організації умисного ухилення службовими особами підприємства – замовника будівництва від сплати податків.

Підозрюваним може загрожувати до 12 років позбавлення волі.

Управління комунікації

Національної поліції України

за матеріалами Головного слідчого управління