Контраст
Шрифт
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

За фактом погроз гранатою у будівлі Кабміну буде відкрито кримінальне провадження – Ігор Клименко

clock
4-го серпня 2021, 12:02
clock
1451

Голова Нацполіції Ігор Клименко заявив, що поліція закінчила спеціальну операцію по знешкодженню громадянина, який погрожував підірвати Кабмін. 

«Ситуація нестандартна тому, що це був учасник АТО, який був два рази поранений, у тому числі мав черепно-мозкову травму. Даний злочин скоїв через життєві події», - сказав голова НПУ.  

Водночас очільник Нацполіції розповів, що перемовини тривали десять хвилин. 

«Ми займаємося розслідування цієї справи. Кримінальне провадження буде відкрито за чотирма статтями, одна з яких найважча - ст. 147 Кримінального кодексу України (захоплення заручників), санкція якої передбачає позбавлення волі до 15 років. Ніхто не має в нашій країні порушувати Закон, тим паче брати заручників, або погрожувати зброєю чи боєприпасами. У нього в руках була бойова граната, яка могла нанести шкоду і людям, і державній будівлі», - заявив Ігор Клименко.

Голова НПУ наголосив, що поліція терміново встановила всіх знайомих затриманого. 

«Першого ми знайшли друга затриманого Василя Олексюка, який і проводив потім перемовини. Василь знаходився на іншому кінці міста, але патрульна поліція швидко його доправила в центр столиці. Після невеликого інструктажу, Василь знайшов слова, які вмовили правопорушника. Зараз ми не можемо назвати затриманих людей - заручниками. Це працівники Управління державної охорони і працівник Кабінету Міністрів України, які намагалися з ним спілкуватися», - пояснив він. 

Нагадаємо, сьогодні, близько 10-ї години ранку до будівлі КМУ зайшов невідомий чоловік, який витягнув із кишені предмет, схожий на вибуховий пристрій, і погрожує його підірвати. У Києві проводилась спеціальна поліцейська операція. 

Департамент комунікації МВС України