З початку року піротехніки ДСНС вилучили та знищили майже 14 тисяч вибухонебезпечних предметів
Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Лише впродовж минулої доби, 19 квітня, здійснено 38 виїздів, під час яких виявлено 125 боєприпасів.
Так, 19 квітня піротехніки Чернігівської області знищили у встановленому порядку 3 одиниці вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни відповідно. Артилерійський снаряд калібром 76 мм на відкритій території біля села Кіпті виявили місцеві жителі напередодні ввечері. Ще 2 снаряди калібром 122 мм знайшли місцеві жителі неподалік с. Шестовиця. Під час обстеження прилеглих територій піротехніки ДСНС інших небезпечних предметів не виявили.
19 квітня піротехніки ДСНС Миколаївщини, шляхом контрольованого підриву, знищили артилерійський снаряд калібром 152 мм. Небезпечну знахідку на відкритій території під час пошуку металобрухту виявив мешканець селища Березнегувате, про що повідомив на спецлінію 101.
Водночас у Житомирській області піротехніками ДСНС знищено три одиниці вибухонебезпечних предметів часів минулих війн, що були виявлені напередодні в селах Михайлівка та Мелені Коростенського району. В обох випадках на небезпечне «відлуння» війни натрапили «мисливці» за металобрухтом. Прибулі за викликом фахівці ДСНС ідентифікували знахідки як три артилерійські снаряди. Всі небезпечні знахідки знищені шляхом підриву у спеціально відведеному місці.
18 квітня піротехніками Івано-Франківської області було знищено один 152 мм артилерійський снаряд часів ІІ Світової війни, виявлений на відкритій території в полі в селі Богородичин, Коломийського району.
Того ж дня на Сумщині групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), проведено роботи зі знешкодження одного 45-мм та трьох 85-мм артилерійських снарядів. Небезпечні знахідки раніше виявили у полі, на відстані близько 70 м від житлових будинків с. Лісогубівка, що на Конотопщині.
А в Дніпропетровській області 17-го квітня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що у Синельниківському районі, у місті Синельникове (лісосмуга), під час пошуку металобрухту громадянин знайшов предмети, схожі на застарілі набої до стрілецької зброї калібру 7,92 мм, у кількості 50 одиниць. При додатковому обстежені території було виявлено застарілі набої до стрілецької зброї калібру 7,92 мм, у кількості 2 тис.170 одиниць та один артилерійський снаряд АС-20 мм. Наступного дня у Софіївському районі, поблизу села Петрове (відкрита територія), під час проведення пошукових робіт представники громадсько-пошукової організації «Пам’ять нащадків» виявили застарілі артилерійські снаряди АС-75 мм, у кількості 23 одиниці та ручну гранату РПГ-40, у кількості 1 одиниця. Виявлені боєприпаси знищено шляхом контрольованого підриву.
Крім того тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Так, упродовж 19 квітня підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, було обстежено 1,34 га території та 0,02 га акваторії й виявлено і вилучено 8 ВНП.
Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 13 тис. 983 вибухонебезпечних предмети, у тому числі, 28 авіаційних бомб.
Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!
Категорично забороняється:
торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.
Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.