ОДУВС: Міжнародний круглий стіл «Оцінка корупційних ризиків. Дієві шляхи запобігання та протидії корупції. Теорія і практика»
Сьогодні, 8 вересня, в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбувся Міжнародний круглий стіл «Оцінка корупційних ризиків. Дієві шляхи запобігання та протидії корупції. Теорія і практика».
У обговоренні взяли участь представники Міністерства внутрішніх справ, Національного агентства з питань запобігання корупції, а також представники Литовської Республіки, Консультативної місії Європейського Союзу в Україні та громадськості:
– Володимир Мартиненко – голова Громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції», член Колегії МВС, доктор філософії у галузі знань «Право»;
– Ольга Мешкієне – головний спеціаліст відділу координації та моніторингу Департаменту запобігання корупції Спеціальної слідчої служби Литовської Республіки;
– Джозеф Гюлай – старший радник з питань боротьби з корупцією Консультативної місії Європейського Союзу в Україні;
– Богдан Шапка – експерт з питань боротьби з корупцією Консультативної місії Європейського Союзу в Україні;
– Сергій Яременко – начальник відділу Управління запобігання корупції МВС України.
Дистанційно до обговорення приєдналися:
– Анатолій Фодчук – начальник Управління запобігання корупції МВС України, доктор філософії у галузі знань «Право»
– Сергій Деркач – керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції.
Перед початком круглого столу присутні учасники заходу відвідали музей історії університету та сучасні багатофункціональні навчальні полігони вишу.
На початку заходу з привітальним словом виступив ректор університету В’ячеслав Аброськін, який побажав учасникам круглого столу цікавої та плідної співпраці та активної дискусії щодо теоретичних основ оцінки корупційних ризиків та їх практичного застосування.
До учасників заходу звернувся начальник Управління запобігання корупції МВС України Анатолій Фодчук:
«Ті статистичні результати, які ми збираємо кожного року, показують покращення стану запобігання корупції в системі МВС. Тож можна з впевненістю говорити про те, що це хороший результат і ми не збираємося зупинятися на досягнутому, а плануємо продовжувати роботу у цьому напрямку».
Своєю чергою керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції Сергій Деркач зазначив, що оцінка корупційних ризиків є ключовим засобом і інструментом запобігання корупції і це є міжнародною практикою як у державному, так і приватному секторах.
Голова Громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції», член Колегії МВС Володимир Мартиненко відмітив:
«Дуже важливо, щоб до цих антикорупційних процесів залучалися не тільки науковці. Важливо, щоб увесь цей процес отримував підтримку громадянського суспільства. І я впевнений, що у такий спосіб ми отримаємо результат і зменшимо корупцію настільки, що зможемо ділитися цим досвідом на міжнародній арені».
У рамках заходу старший радник з питань боротьби з корупцією Консультативної місії Європейського Союзу Джозеф Гюлай представив доповідь на тему: «Управління корупційними ризиками в Угорщині — теорія та практика».
Начальник відділу Управління запобігання корупції МВС України Сергій Яременко зупинився на питаннях оцінки корупційних ризиків в діяльності МВС, відмітивши, що для ідентифікації корупційних ризиків проводиться дослідження зовнішнього та внутрішнього середовищ, в тому числі нормативно-правових актів і організаційно-управлінської діяльності Міністерства. «Зокрема враховуються, які звернення були, які були недоліки та які були результати планових перевірок. Також в рамках дослідження зовнішнього та внутрішнього середовищ проводиться електронне опитування як працівників системи МВС, так і тих осіб, хто контактує, в тому числі представників громадськості», – додав Сергій Яременко.
Своєю чергою Ольга Мешкієне, головний спеціаліст відділу координації та моніторингу Департаменту запобігання корупції Спеціальної слідчої служби Литовської Республіки торкнулася теми: «Превенція корупції: інструменти, методологія та практика. Досвід Литовської Республіки», а Сімас Станкікас, головний слідчий відділу операцій зі злочинності Ради спеціальних завдань, служба розслідування фінансових злочинів при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки розповів про особливості розслідування фінансових злочинів в Литовській Республіці.
Надані учасниками круглого столу пропозиції будуть узагальнені та надані у вигляді практичних рекомендацій до МВС України.


