Контраст
Шрифт

МВС законно, ефективно та повно використовує кошти iз Фонду боротьби з COVID-19

clock
10.06.2021 11:03

9 червня Кабінет Міністрів України виділив Міністерству внутрішніх справ України 800 млн. грн. із держбюджету за рахунок коштів, передбачених за програмою "Заходи, пов'язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками". 

Кошти буде використано для здійснення доплат поліцейським, гвардійцям, прикордонникам і рятувальникам, які  ризикують здоров`ям, найбільше контактуючи із населенням під час щоденного несення служби у період дії карантину. Також виплати буде здійснено медичним працівникам закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МВС, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання на COVID-19. 

Це перше рішення у 2021 році. У подальшому Уряд буде приймати аналогічні рішення для підтримки співробітників системи МВС України. Щодня її підрозділи перебувають на передовій боротьби з короновірусом. Так, за весь період епідемії у системі МВС захворіло понад 52 тисячі, а померло від наслідків хвороби 246 осіб. Лише за минулий тиждень кількість хворих зросла на 78 осіб. 

У 2020 році iз Фонду боротьби з COVID-19 для потреб всіх центральних органів виконавчої влади системи МВС України було видiлено 4 млрд. 708,5 млн. гривень. З метою перевірки правомірності, ефективності та повноти використання цих коштів було проведено перевірку Державної аудиторської служби України. Вона у цілому підтвердила законність використання державних фінансів.    

Встановлені аудиторами окремі незначі фінансові порушення на 26,5 млн. грн., що становить лише 0,6 % загального обсягу видiлених коштiв, було або усунуто вже під час ревізії, або оскаржено у встановленому законодавством судовому порядку. Окремі висновки було визнано протиправними та скасовано вимоги регіональних відділів Держаудитслужби до установ системи МВС України. 

Підрозділи Міністерства внутрішніх справ продовжують ефективно виконувати завдання, пов’язані з епідеміологічними заходами в країні, щодня контактують та забезпечують життєдіяльність населення під час карантинних обмежень. 

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали
Герої МВС