Контраст
Шрифт

Катерина Павліченко: Поліцейські офіцери громади добре знають проблеми і потреби національних меншин у своїх громадах

clock
28.09.2021 19:05

Заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко зустрілась із делегацією ОБСЄ, яку очолив Верховний комісар у справах національних меншин Кайрат Абдрахманов. Це був перший візит пана Абдрахманова до МВС в статусі верховного комісара. Сторони обговорили питання дотримання прав національних меншин в Україні.
 
Представники МВС зазначили, що найбільшим викликом для вітчизняної правоохоронної системи є ситуація з порушенням прав кримських татар в окупованому Росією Криму. Крім того Катерина Павліченко розповіла представникам ОБСЄ про проєкти, які реалізує МВС щодо захисту прав національних меншин. 

Кайрат Абдрахманов відзначив, що з 1991 року українське суспільство зробило значний крок в питаннях толерантності і є прикладом для багатьох інших країн. Також він підкреслив, що сьогодні в країнах Африки часто можна зустріти випускників українських вишів, нерідко й на керівних посадах держав, а це досить значний показник того, що Україна використовує правильні практики політики стосовно національних меншин.
 
“Як показує досвід, навіть у спокійних та толерантних країнах завжди є можливість виникнення конфлікту на ґрунті нетерпимості, тож правоохоронці повинні правильно реагувати. Нині правоохоронні органи - важливий елемент для соціально згуртованого суспільства”, - сказав він.

В свою чергу Катерина Павліченко запевнила, що МВС уже тривалий час робить кроки для покращення роботи з національними меншинами. Приміром поліцейські офіцери громади, які нещодавно з'явилися в Україні - це ті кваліфіковані кадри, які добре знають проблеми і потреби національних меншин у своїх громадах. Вони ті, хто першими реагують на виклики, які виникають в громадах.

Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин запевнив, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі надалі надаватиме Україні експертну та правову допомогу.
 
Представники ОБСЄ повідомили про свою готовність надавати рекомендації для поліцейських сил, що стосуються роботи у багатонаціональних суспільствах. Йдеться про те, як поліція, керівництво держави та інші служби безпеки мають працювати у багатонаціональних суспільствах. Сюди входять і рекомендації стосовно набору на роботу та навчання працівників, які працюють із меншинами, і як залучити такі меншини до співпраці з правоохоронцями.
 
Крім того, сторони домовились, що МВС спільно з ОБСЄ передавати свої напрацювання балканським країнам.

Департамент комунікації МВС

ФОТО Андрія Новицького 

Схожі матеріали
#вшануйгероя