Контраст
Шрифт
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Авіація Нацгвардії та поліцейські сприяли терміновому транспортуванню донорських органів із Запоріжжя до Києва

clock
24-го квітня 2021, 14:19
clock
594

У Запоріжжі життя жінки обірвав інсульт. Родичі загиблої дозволили трансплантацію певних органів, завдяки яким вдасться врятувати три інших життя.

«Було прийнято рішення здійснити переліт літаком Нацгвардії  аби якнайшвидше транспортувати лікарів зі столиці до Запоріжжя. Там вони отримають донорські органи і повернуться до Києва. Коли операція з вилучення донорських органів буде завершена, відлік піде на години. Не можна втрачати час, адже на ці органи вже очікують реципієнти», – розповів заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, який був присутній в аеропорту під час відправки бригади медиків із «Охматдиту» та Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова.

Антон Геращенко додав, що це друга трансплантація нирки дитині від померлого донора. Раніше трансплантації дітям в Україні робилися тільки від їх рідних, але це було можливо не завжди через біологічну несумісність.

Керівник відділу трансплантації та хірургії печінки інституту ім. Шалімова Олександр Гриненко зазначив: «Дуже важливо, що ми завдяки авіації Нацгвардії та поліцейським отримали таку можливість, настільки оперативно прибути до донора, а потім повернутися до реципієнтів. Саме оперативність та високий професіоналізм лiкарів-трансплантологів відіграють визначальну роль у цьому процесі».

"Дякую всім лікарям - анестезіологам, хірургам - трансплантологам, медсестрам, а також льотчикам НГУ, патрульним поліцейським і журналістам за вашу роботу на благо життя і здоров'я українців! І приношу найтепліші слова співчуття і подяки рідним 42-річної жінки-донора, яка, покинувши цей світ, дала шанс на гідне життя трьом українцям", - сказав Антон Геращенко. 

Авіатори гвардії  кажуть, що пишаються можливістю допомогти у такій надважливій справі. У Запоріжжі буде здійснено трансплантацію нирки, а у Києві 11-ти річному хлопчикові пересадять нирку, а також печінку для жінки, у якої діагностовано цироз.