Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Арсен Аваков про визволення Маріуполя: Нам було важливо перемогти та переламати гібридний натиск ворога, і ми впоралися

clock
13-го червня 2021, 12:15
clock
453

Сьогодні, у сьому річницю звільнення Маріуполя від проросійських сепаратистів, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков згадав про хід подій 13 червня 2014 року. 

Того дня Арсен Аваков поінформував про активну фазу АТО в Маріуполі:

«Триває планова операція з ліквідації укріпрайону терористів ДНР на чолі з кримінальним авторитетом на прізвисько Чечен. Район проведення операції в центрі Маріуполя оточений. В операції беруть участь підрозділи Національної гвардії України, спецпідрозділи МВС «Азов» і «Дніпро-1». Блок-пости навколо Маріуполя забезпечують збройні сили. Операція почалася о 4.50 ранку. Проходить за планом. Успішно. Всі ключові опорні пункти терористів на цей час взяті під контроль. Підбитий БРДМ, знищені снайперські точки терористів. Втрати з боку терористів високі. З нашого боку втрат немає - двоє бійців поранені. Операція триває».

Згодом міністр повідомив про затримання 11-ти теротистів та знешкодження двох фугасних мін. Нашими силами було затримано повністю завантажений зброєю автомобіль бойовиків, які рухалися в сторону Донецька. Ситуація в Маріуполі залишалась стабільною. 

О 10.34 над Міською радою Маріуполя вивісили український прапор. Визволення міста від проросійських сепаратистів завершилося. 

«Сьогодні наші військові підрозділи пройдуть святковим маршем по Маріуполю, люди будуть радіти. Тоді, 7 років тому було не так - було важливо сконцентруватися і перемогти, переламати гібридний натиск ворога, і ми впоралися. Спецоперація звільнення Маріуполя була спланована і проведена протягом однієї доби. Бій тривав кілька годин. В ході штурму були ліквідовані ключові опорні точки бойовиків, знищена техніка, відновлений контроль над усіма захопленими спорудами, зокрема був знищений «укріпрайон» на вулиці Грецькій, де проросійські бойовики влаштували свій штаб. Ніхто з цивільних жителів Маріуполя під час проведення операції серйозно не постраждав», - наголосив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ подякував українським військовим, які відстояли Маріуполь: 

«Пишаюся нашими діями тоді, пишаюся і дякую кожному, хто доклав свої сили тоді! Дякую бійцям Нацгвардії, Збройних сил Ураїни, окремо бійцям «Азова», «Дніпра-1», всім, хто відстояв і кожен день вже сім років захищає наш український Маріуполь! Слава Україні! Героям слава!».