В Україні на базі Національної академії внутрішніх справ готуватимуть спеціалістів по боротьбі з кіберзлочинністю та піратством

clock
17.03.2017 10:27

17 березня 2017 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Державною службою інтелектуальної власності (ДСІВ) та Національною академією внутрішніх справ (НАВС).

Меморандум підписали в.о. Голови ДСІВ Антоніна Малиш та ректор НАВС, генерал поліції другого рангу Володимир Чернєй.

Одним із перспективних напрямів подальшої співпраці сторони вважають реалізацію Проекту з підготовки фахівців по боротьбі з кіберзлочинністю та піратством.  Створення на базі Національної академії внутрішніх справ курсів з підготовки правоохоронців за спеціалізацією, що спрямована на  захист прав інтелектуальної власності, стане платформою для розробки нової освітньої програми, за якою відбуватиметься навчання правників нової генерації, покликаних захистити інноваційний потенціал України. До підготовки українських спеціалістів вже висловили готовність долучитися міжнародні експерти урядових та громадських структур, які безпосередньо здійснюють боротьбу з кіберзлочинністю та піратством.

Курси розраховані на правоохоронців системи МВС, СБУ, фіскально-митних органів і Державної служби спеціального зв’язку, в обов’язки яких входить захист прав інтелектуальної власності, боротьба з кіберзлочинністю та піратством.

Довідково.
Україна залишається одним з головних піратів «списку 301» Торгового представництва США (USTR). Це так званий список світових країн-порушників інтелектуальної власності, в якому США традиційно висувають претензії до України за трьома критеріями:

  • високий рівень інтернет-піратства та пасивна боротьба з цим явищем
  • використання піратського програмного забезпечення в державних органах і легалізація відповідних комп'ютерних програм
  • питання з організацією збору та розподілу авторських відрахувань

Піратський статус - не лише репутаційні втрати України. Такий статус передбачає виключення нашої країни із «Загальної системи привілеїв» (GSP) - програми американського уряду з підтримки економічного зростання країн,  що розвиваються. Відповідно щороку наші фінансові втрати складають сотні мільйонів доларів інвестицій. Окрім цього діє заборона безмитного ввозу на територію США української продукції на аналогічну суму.

Статистика свідчить: якщо на 10% зменшується рівень використання піратського контенту, приблизно на 1,5% збільшується зростання національного ВВП. В Україні піратський програмний продукт складає близько  80%!

Європейський вектор України спонукає до адаптування та імплементації відповідних директив ЄС щодо захисту прав інтелектуальної власності в наше законодавство. Меморандум між Урядом України і Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (Женева) прямо передбачає організацію підготовки висококваліфікованих кадрів з управління інтелектуальною власністю та її охорони.

Відділення комунікації НАВС

Схожі матеріали