Контраст
Шрифт

У Держприкордонслужбі вшанували пам’ять загиблих героїв-прикордонників

clock
08.08.2016 13:45

Два роки тому, 7 серпня 2014 року,  після закінчення 22-денної героїчної оборони державного кордону прикордонники та військовослужбовці ЗС України здійснили організований прорив із оточення в районі пункту пропуску «Довжанський». Під час виходу колона зведеного підрозділу була піддана масованому артилерійському обстрілу.

Сьогодні в Адміністрації Державної прикордонної служби України день розпочався із вшанування пам’яті прикордонників, які героїчно загинули під час тих трагічних подій.

У тому бою 36 воїнів отримали поранення, 5 – зникли безвісти. Десять бійців загинули смертю хоробрих. Це – капітан  Сергій Лифар, старші прапорщики Віктор Діхтієвський та Ігор Присяжнюк, сержант Олег Кислицький, старший матрос Євген Колісниченко, молодші сержант Микола Антипов, Сергій Бойко, Олександр Заєць, солдати Віктор Кумановський та Віталій Птіцин.

«Це – найбільші втрати прикордонників впродовж однієї операції з початку російської агресії. Ми з болем у серці згадуємо імена наших полеглих воїнів», – зазначив Голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко.

Нагадаємо, два роки тому прикордонні підрозділи та пункти пропуску, розташовані в Луганській і Донецькій областях, щодня піддавалися шаленим обстрілам та атакам терористів. Для повернення контролю над ділянкою було створено угруповання «Кордон». Їм було поставлене завдання відновити контроль над кордоном у напрямку населених пунктів Бірюкове – Довжанське – Свердловськ. Практично всі шляхи до Бірюкового та пункт пропуску «Довжанський» були захоплені терористами. Залишилася лише одна вільна дорога. Однак, коли прикордонники прибули на місце, вони фактично опинилися в оточенні.

Противник обстрілював позиції спочатку із гранатометів, а потім із мінометів, важкої артилерії та РСЗО «Град». Переважна кількість обстрілів здійснювалася із території Росії. Але прикордонники спільно з десантниками увійшли у пункт пропуску «Довжанський» та обороняли кордон, доки це було можливо. У перших числах серпня 2014-го року прикордонники разом з військовослужбовцями ЗС України пішли на прорив до головних сил.

Зазначимо, що за два роки російської агресії життя за Батьківщину віддали 67 прикордонників. Вічна пам’ять Героям!

Прес-служба ДПС України

Схожі матеріали