Одеська поліція готова на високому рівні забезпечити публічний порядок 8 та 9 травня (ФОТО, МАПА)
Усього для забезпечення публічної безпеки і порядку на території міста та області в ці дні будуть задіяні понад 3000 поліцейських і військовослужбовців Нацгвардії України. Правоохоронці орієнтовані на проведення роз’яснювальної роботи з громадськістю по недопущенню штучного створення конфліктних ситуацій, попередження хуліганських дій та забезпечення заходів безпеки під час урочистостей із вшанування пам’яті захисників держави.
8 та 9 травня в м. Одесі та області проходитимуть урочисті заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті і Примирення та 72-ої річниці перемоги над нацизмом. Протягом цих днів у місті триватимуть заходи, присвячені вшануванню пам’яті загиблих захисників нашої держави. Спільні загони силовиків у посиленому режимі патрулюватимуть вулиці та місця масового скупчення громадян.
«Одеська поліція робить все для того, щоб жителі та гості міста почували себе в безпеці та спокійно гуляли вулицями міста», - зазначив очільник поліції Одещини Дмитро Головін.
Найбільш багатолюдний захід відбудеться на Алеї Слави, у зв’язку з чим, 9 травня з 8 години ранку на її території будуть введені режимні обмеження. З метою недопущення скупчення людей, прохід до місця покладання квітів буде здійснюватись виключно через фільтраційно-пропускні пункти, встановлені з боку Лідерсовського бульвару та Центральної алеї Парку Шевченка.
Правоохоронці звертатимуть увагу на дотримання учасниками акцій норм чинного законодавства України, у т.ч. й тих, що стосуються носіння комуністичної та націонал-соціалістичної символіки. Громадяни, які планують у ці дні відвідати шанувальні заходи, мають поважати політичні та релігійні погляди інших та не провокувати один одного забороненою антидержавною символікою.
«Мирні збори є недоторканими і не можуть бути обмежені будь-ким, крім випадків, прямо передбачених законами України, - зазначив заступник начальника ГУНП в Одеській області полковник поліції Сергій Махотін. – Наша мета – на високому рівні забезпечити правопорядок та безпеку громадян під час їх проведення. Також повідомляю, що поліція проінструктована щодо гасел та вигуків, які не можуть лунати під час вшанування загиблих у Другій світовій війні».
Звертаємо увагу громадян, що з метою виключення можливих заворушень, до місць проведення масових заходів заборонено проносити вогнепальну чи холодну зброю, вибухівку, засоби піротехніки, рідину у скляній ємкості та інші предмети, які можуть бути використані для вчинення терористичного акту чи завдання тілесних ушкоджень іншим особам.
Всі заходи, що вживаються правоохоронними органами, покликані, в першу чергу, дбати про безпеку громадян, щоб кожен житель і гість регіону почувався спокійно. «Це - тимчасові заходи, - продовжив полковник поліції, - тому прошу громадян із розумінням поставитися до незручностей, пов'язаних із доступом на Алею Слави. Поліція зробить все необхідне для забезпечення громадського порядку та безпеки громадян».
Відділ комунікації поліції Одеської області