МВС разом із громадськістю працює над унеможливленням корупційних ризиків у діяльності відомства (ФОТО)

clock
15.11.2016 15:00

Цьому питанню був присвячений круглий стіл «Корупційні ризики у нормативно-правових актах Кабінету Міністрів України, що регламентують діяльність Міністерства внутрішніх справ України», який відбувся сьогодні, 15 листопада. Участь у обговоренні, ініційованому Громадською радою при МВС України, взяли представники Міністерства, громадських організацій та експерти.

«Аналіз законодавства на корупційні ризики важливий, адже це стимул законотворцю до підготовки якісного документу і нормалізації правового поля», – наголосив під час обговорення радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко. Він також підкреслив, що корпоративна етика працівників МВС базується на некорупційній культурі. Тому керівництво Міністерства підтримуватиме проведення громадської антикорупційної експертизи нормативно-правових актів, що регламентують діяльність відомства.

Начальник Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС Анатолій Фодчук повідомив, що всі пропозиції, які надійдуть від громадськості, будуть розглянуті й опрацьовані.

Щоб систематизувати цю роботу, голова Громадської ради при МВС України Володимир Мартиненко запропонував створити відкриту робочу групи з виявлення корупційних ризиків у нормативно-правових актах КМУ, що регламентують діяльність Міністерства внутрішніх справ.

«Щоб уникнути однобокості в аналізі, нам потрібне залучення максимально широкого кола громадськості», – підкреслив Володимир Мартиненко. Він закликав до співпраці експертів і науковців, представників громадських організацій.

Присутні підтримали цю ініціативу. До робочої групи долучаться, зокрема, фахівці Центру політико-правових реформ (ЦППР). Експерт Центру Микола Хавронюк під час «круглого столу» озвучив методологічні рекомендації щодо проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових документів. За його словами, протягом місяця у ЦППР проаналізують кілька НПА і надішлють висновки до Міністерства.

«Важливість нашої роботи полягатиме не лише у виявленні ризиків у НПА, а й у реалізації висновків, зроблених на підставі експертизи», – підкреслив Володимир Мартиненко, підбиваючи підсумки обговорення.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали