МВС посилює співпрацю з міжнародними донорами (ФОТО)
Сьогодні, 18 червня, заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук провела зустріч з міжнародними партнерами та донорами.
Варто зазначити, що до розбудови нової системи МВС долучились понад 30 країн. Міністерство також на постійній основі співпрацює з різними міжнародними організаціями, які сприяли реалізації проектів такими як: ООН, ОБСЄ, КМЄС, НАТО.
Тетяна Ковальчук розповіла про зміни, які відбулися в структурі МВС та про хід реформ, які почалися в 2014 році. Заступник міністра зазначила, що найважчим був перехід від поняття «МВС ‑ міністерство міліції», до «МВС ‑ сервісноорієнтоване міністерство».
«Одним із ключових пріоритетів на шляху розбудови України є створення стійкої, функціональної та інституційно спроможної системи органів внутрішніх справ, як частини сектору національної безпеки. Ми розпочали трансформаційні зміни ‑ і перетворились із «міністерства міліції» на багатопрофільний цивільний орган державної влади, який формує внутрішню політику у правоохоронній сфері та спроможний оперативно реагувати на сучасні виклики та запити суспільства і бізнес середовища», ‑ сказала вона.
Заступник міністра зазначила, що з 2014 року були створені Національна поліція та Національна гвардія. А також запрацювала реформа системи освіти майбутніх поліцейських.
«За короткий час, а саме з 2014 року, МВС вдалося розмежувати функції політичного управління та професійної діяльності. Створити абсолютно новий центральний орган виконавчої влади ‑ Національна поліція та сформувати Національну гвардію. Реформування системи освіти майбутніх поліцейських відповідно до викликів сьогодення ‑ це запорука та фундамент успішної роботи відомства у майбутньому. Саме тому, імплементація найкращих методик протидії домашньому насильству в систему освіти поліції ‑ запорука її ефективності. Ми маємо відшукати баланс між компетентністю та новими практиками кадрової підготовки», ‑ наголосила заступник міністра внутрішніх справ.
Тетяна Ковальчук наголосила, що чотири роки поспіль Україна перебувала в списку країн, які не відповідають мінімальним стандартам протидії торгівлі людьми і не здійснюють значних кроків у цьому напрямі. Завдяки новим підходам до кримінального аналізу та підготовки правоохоронців, а також скоординованій міжвідомчій роботі за рік Україна суттєво покращила результати протидії сучасному рабству та вийшла із групи ризику.
Як підкреслила заступник міністра, МВС проводить комплексну антикорупційну роботу на стратегічному рівні: розробляються щорічні антикорупційні програми, які успішно реалізуються. Логічним продовженням антикорупційної роботи та запровадження змін у МВС стало затвердження Урядом Стратегії розвитку системи МВС до 2020 року.
«Наразі боротьба з корупцією у системі органів Міністерства внутрішніх справ є одним з пріоритетів. Вона прописана у Стратегії розвитку системи МВС до 2020 року. Ми маємо намір повернути довіру громадян до МВС, шляхом впровадження ефективних шляхів подолання корупції», ‑ сказала Тетяна Ковальчук.
Вона зазначила, що підрозділи запобігання корупції відкриті у самому міністерстві та в усіх органах, діяльність яких координується та спрямовується міністром. Триває процес оптимізації їхньої роботи, у основі якої ‑ нульовий рівень толерантності до корупції.
Наприкінці зустрічі Тетяна Ковальчук подякувала міжнародним партнерам за підтримку та висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю.
Департамент комунікації МВС України