Контраст
Шрифт

У МВС готують закон про покарання для чоловіків, які незаконно виїхали під час війни

clock
26.05.2023 09:00

Про це в інтерв’ю «РБК-Україна» заявив Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. 

Глава МВС розповів, що незабаром в Україні планують запровадити покарання для чоловіків, які незаконно виїхали за кордон під час війни. Каратимуть порушників вже після їхнього повернення до країни.

«На сьогоднішній день таких правил і обмежень не встановлено, але я думаю, що по закінченню війни держава зробить все для того, щоб кожному громадянину нагадати, що він робив під час війни. Маю на увазі тих, хто нелегально перейшов кордон. Я думаю, це буде закон», – заявив Глава відомства.

Міністр внутрішніх справ України додав, що це буде спільна ініціатива Кабінету Міністрів і депутатів Верховної Ради.

За словами Ігоря Клименка, щоденно прикордонники затримують таких чоловіків, які по підробленим документам намагаються перетнути кордон, в тому числі в якості супроводжуючої особи людини з інвалідністю:

«Питання стоїть перед нами, яким чином так обладнати кордон, щоб люди не змогли через нього пройти. Ми з нашими міжнародними партнерами робимо все, щоб технічно обладнати всі наші західні кордони. Це і теплові пастки, і відеокамери, які будуть стояти по всій лінії кордону і будуть нам сигналізувати про те, що є намагання перейти кордон. На це, відповідно, буде наша реакція».

Глава МВС додав, що на сьогодні вивчається міжнародний досвід у цьому питанні:

«Яким чином поводитись з нашими громадянами, які порушили закон вже один раз. Вони мають відповісти за порушення закону. Я думаю, кожен громадянин цього хоче і зрозуміє державу, якщо будуть якісь обмеження щодо подальшого пересування цих громадян як мінімум за кордон».

Повне інтерв'ю Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка інформаційному агентству «РБК-Україна» читайте тут.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали
Герої МВС